Воєнні злочини

27 серпня 2021

23 серпня 2021

19 серпня 2021


Під Офісом Президента вимагали підписати закон про покарання за воєнні злочини

Під Офісом Президента відбулась акція-перфоманс "Очікування вбиває", учасники якої закликали главу держави до підписання Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо імплементації норм міжнародного кримінального та гуманітарного права» (проєкт №2689).

14 липня 2021

27 червня 2021

03 червня 2021


ВР розблокувала підписання закону про покарання за воєнні злочини

Верховна Рада відхилила проєкт постанови, яка скасовувала ухвалення закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо імплементації норм міжнародного кримінального та гуманітарного права".

20 травня 2021


Рада ухвалила закон про покарання за воєнні злочини

Верховна Рада ухвалила закон, який передбачає імплементацію положень міжнародного кримінального і гуманітарного права щодо кримінально-правового переслідування за злочини проти людяності та воєнні злочини.

01 квітня 2021

13 січня 2021

22 грудня 2020

18 грудня 2020


Відкликаний РФ підпис під Римським статутом не впливає на розслідування її злочинів – Мамедов

Росія відкликала свій підпис під Римським статутом, але це не впливає на розслідування злочинів, які відбулися у тимчасово окупованих районах Донецької та Луганської областей і в Криму.


Ратифікація Римського статуту прискорить розслідування злочинів у Криму і на Донбасі – Мамедов

Ратифікація Україною Римського статуту дозволить Україні скористатися можливостями Міжнародного кримінального суду та прискорити процес притягнення до відповідальності винних у злочинах в окупованому Криму та на Донбасі.

12 грудня 2020


МЗС прокоментувало рішення Міжнародного кримінального суду щодо воєнних злочинів РФ

Висновок прокурора Міжнародного кримінального суду щодо можливості повноцінного розслідування скоєних в окупованому Криму та на Донбасі злочинів є свідченням підтримки світовою спільнотою невідворотності правосуддя за них.

11 грудня 2020

24 листопада 2020


Воєнні злочини на Донбасі та у Криму: Україна розслідує понад 5000 справ

Українські правоохоронці розслідують понад 20 тисяч кримінальних правопорушень у більш ніж п'яти тисячах проваджень, пов'язаних зі збройним конфліктом, у яких фігурує майже 9,5 тисячі осіб, зокрема вище політичне і військове керівництво РФ.

22 жовтня 2020


В Офіс Генпрокурора передали понад 100 нових епізодів воєнних злочинів на Донбасі

Громадська організація Truth Hounds задокументувала понад 100 епізодів скоєння воєнних злочинів, що були скоєні у 2014–2020 роках на Донбасі, та передала до Офісу генпрокурора для подальшого розслідуваннями правоохоронцями.

17 вересня 2020

15 вересня 2020


"Будильники для депутатів": під Радою вимагають ухвалити закон про воєнні злочини

Під Радою проходить акція, учасники якої закликають ухвалити законопроєкт №2689 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо імплементації норм міжнародного кримінального та гуманітарного права".

31 липня 2020


Прокуратура АРК посилить протидію порушенням в'їзду/виїзду на територію півострова

У роботі прокуратури Автономної Республіки Крим серед пріоритетів - посилення ефективності протидії порушенням порядку в'їзду/виїзду на тимчасово окуповану територію України, а також - забезпечення невідворотності покарання для осіб, які вчиняють воєнні злочини в Криму.


МЗС отримало список затриманих Білоруссю бойовиків “ПВК Вагнера”

Міністерство закордонних справ України отримало список затриманих у Білорусі бойовиків приватної військової компанії Вагнера і передасть цей документ компетентним органам для перевірки на предмет скоєння цими особами злочинів в Україні та участь у військових діях.

23 липня 2020

21 липня 2020

15 липня 2020

14 квітня 2020


Україна відправила до Гааги відомості про військові злочини РФ у Криму

РФ продовжує масове позбавлення права власності громадян України в анексованому Криму, порушуючи норми міжнародного права, і прокуратура АРК здійснює процесуальне керівництво у справі за фактом привласнення державної та приватної власності державою-окупантом на півострові Крим.

04 лютого 2020


Рада може протягом цієї сесії ухвалити закон про воєнні злочини - Монастирський

Комітет ВР з питань правоохоронної діяльності розгляне 5 лютого законопроєкт, який передбачає кримінально-правове переслідування за міжнародні злочини - геноцид, злочин агресії, злочини проти людяності та воєнні злочини.

07 листопада 2019

12 вересня 2019


Справа MH17: дочка Цемаха сказала, що їхня сім'я не збирається наймати адвоката

Дочка обміняного в Росію бойовика Володимира Цемаха Марія Левченко-Цемах заявила, що батька в Києві допитували нідерландські слідчі й надалі у зв'язку з катастрофою рейсу МН-17 їхня сім'я наймати адвоката не збирається.

02 вересня 2019

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-