
Призов в окупованому Криму порушує міжнародне гуманітарне право - МЗС
МЗС висловлює рішучий протест проти призову Російською Федерацією на військову службу громадян України, які проживають у Криму.
01 квітня 2021
МЗС висловлює рішучий протест проти призову Російською Федерацією на військову службу громадян України, які проживають у Криму.
13 січня 2021
Доповідь "Російські воєнні злочини в Україні у 2014 році", яку віцемаршалок Сейму Польщі Малгожата Госєвська передала до МКС у Гаазі, взято до уваги цією установою.
22 грудня 2020
В Україні створять перший інтернет-портал, на якому зберуть задокументовані факти про злочини на тимчасово окупованих територіях Криму та Донецької й Луганської областей.
18 грудня 2020
Росія відкликала свій підпис під Римським статутом, але це не впливає на розслідування злочинів, які відбулися у тимчасово окупованих районах Донецької та Луганської областей і в Криму.
В окупованих Криму та Донбасі мають місце воєнні злочини та злочини проти людяності, і це є юрисдикцією Міжнародного кримінального суду (МКС) в Гаазі.
Ратифікація Україною Римського статуту дозволить Україні скористатися можливостями Міжнародного кримінального суду та прискорити процес притягнення до відповідальності винних у злочинах в окупованому Криму та на Донбасі.
12 грудня 2020
Висновок прокурора Міжнародного кримінального суду щодо можливості повноцінного розслідування скоєних в окупованому Криму та на Донбасі злочинів є свідченням підтримки світовою спільнотою невідворотності правосуддя за них.
11 грудня 2020
Офіс прокурора Міжнародного кримінального суду вважає можливим почати повноцінне розслідування воєнних злочинів і злочинів проти людяності в Криму та на Донбасі.
24 листопада 2020
Українські правоохоронці розслідують понад 20 тисяч кримінальних правопорушень у більш ніж п'яти тисячах проваджень, пов'язаних зі збройним конфліктом, у яких фігурує майже 9,5 тисячі осіб, зокрема вище політичне і військове керівництво РФ.
22 жовтня 2020
Громадська організація Truth Hounds задокументувала понад 100 епізодів скоєння воєнних злочинів, що були скоєні у 2014–2020 роках на Донбасі, та передала до Офісу генпрокурора для подальшого розслідуваннями правоохоронцями.
17 вересня 2020
Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроєкт "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо імплементації норм міжнародного кримінального та гуманітарного права" (№2689).
15 вересня 2020
Під Радою проходить акція, учасники якої закликають ухвалити законопроєкт №2689 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо імплементації норм міжнародного кримінального та гуманітарного права".
31 липня 2020
У роботі прокуратури Автономної Республіки Крим серед пріоритетів - посилення ефективності протидії порушенням порядку в'їзду/виїзду на тимчасово окуповану територію України, а також - забезпечення невідворотності покарання для осіб, які вчиняють воєнні злочини в Криму.
Міністерство закордонних справ України отримало список затриманих у Білорусі бойовиків приватної військової компанії Вагнера і передасть цей документ компетентним органам для перевірки на предмет скоєння цими особами злочинів в Україні та участь у військових діях.
23 липня 2020
У командуванні ООС розповіли BBC News Україна деталі про загиблого медика та смерть пораненого морського піхотинця, якого не змогли евакуювати з поля бою.
21 липня 2020
Російські окупанти на Донбасі здійснили наругу над тілом військового медика, який загинув біля Зайцевого і тіло якого було передано пізніше українській стороні.
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що встановлено картину подій на Донбасі, коли було вбито медика, і є всі підстави говорити саме про воєнний злочин.
15 липня 2020
Бійці 35-ї окремої бригади морської піхоти звернулися з проханням не називати імена загиблих військових доти, поки вони не будуть оприлюднені на офіційних ресурсах.
14 квітня 2020
РФ продовжує масове позбавлення права власності громадян України в анексованому Криму, порушуючи норми міжнародного права, і прокуратура АРК здійснює процесуальне керівництво у справі за фактом привласнення державної та приватної власності державою-окупантом на півострові Крим.
04 лютого 2020
Комітет ВР з питань правоохоронної діяльності розгляне 5 лютого законопроєкт, який передбачає кримінально-правове переслідування за міжнародні злочини - геноцид, злочин агресії, злочини проти людяності та воєнні злочини.
07 листопада 2019
Міжнародний кримінальний суд у Гаазі засудив конголезького ватажка бойовиків, відомого як "Термінатор", до 30 років ув'язнення.
12 вересня 2019
Дочка обміняного в Росію бойовика Володимира Цемаха Марія Левченко-Цемах заявила, що батька в Києві допитували нідерландські слідчі й надалі у зв'язку з катастрофою рейсу МН-17 їхня сім'я наймати адвоката не збирається.
02 вересня 2019
Верховна Рада має негайно ухвалити законопроєкт щодо покарання за воєнні злочини — для правильної кваліфікації справ за злочини проти людяності в національних судах.
07 грудня 2018
Міжнародний кримінальний суд вивчає чотири інформаційні повідомлення щодо вчинення РФ воєнних злочинів у окупованому Криму.
29 грудня 2017
Прокуратура Боснії висунула обвинувачення 25 колишнім військовим та поліцейським мусульманського віросповідання у скоєнні воєнних злочинів проти сербських мирних жителів та військовополонених під час війни у цій країні в 1990-х роках.
21 грудня 2017
Телеканали ігнорують теми, пов'язані з воєнними злочинами російських окупантів і їх маріонеток на Донбасі.
04 грудня 2017
Державне агентство з розслідування і захисту Боснії (SIPA) заарештувало 13 осіб, яких підозрюють у вчиненні воєнних злочинів проти сербів у 1992 році.
01 грудня 2017
На Одещині правоохоронці скерували до суду обвинувальний акт стосовно активного учасника терористичних організацій «ЛНР» та «ДНР», який також катував військовополонених і агітував місцеве населення на вступ до лав незаконних збройних формувань.
24 листопада 2017
Російська Федерація вчиняє військовий злочин, заміщуючи цивільне населення в анексованому Криму під час окупації.
11 жовтня 2017
За скоєння тяжких і особливо тяжких злочинів у зоні проведення антитерористичної операції під арештом зараз перебувають 152 українських військовослужбовців.
11 серпня 2017
У Міністерстві оборони України наполягають на необхідності якнайшвидшого створення військової поліції та військових судів через упереджене ставлення до підсудних військовослужбовців з боку представників правоохоронних та судових органів.
23 липня 2017
Затриманий на Луганщині російський військовослужбовець Віктор Агеєв є злочинцем як з точки зору українського, так і міжнародного законодавства — вирушивши на територію суверенної країни без оголошення війни.
11 липня 2017
Міжнародна правозахисна організація Amnesty International стверджує, що злочини проти цивільного населення в іракському Мосулі здійснювали як терористи, так і визволителі міста.
Група шведських депутатів подала до прокуратури скаргу, в якій звинуватила президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана у геноциді, злочинах проти людяності та воєнних злочинах.
10 квітня 2017
Іспанський суд уперше розпочав слухання свідчень стосовно потенційних військових злочинів режиму Башара аль-Асада в Сирії.
31 березня 2017
На тимчасово окупованій територій Донецької області російський військовослужбовець обстріляв місцевих підлітків поблизу полігона і поранив одного з них.
27 березня 2017
За результатами роботи комісії Центру територіальних військ Південного ВО ЗС РФ у “Л/ДНР” виявлено більш 30 офіцерів, яких можуть звільнити чи понизити у званні за приховані злочини та правопорушення.
21 лютого 2017
У Солом'янському районі Києва четверо зловмисників у чорному одязі та масках напали на автомобіль прямо на виїзді з території підприємства та відібрали у водія більше мільйона гривень.
14 лютого 2017
У Франції заявили у вівторок, що Рада Безпеки ООН має відповісти резолюцією на використанням хімічної зброї в Сирії, щоб покарати тих, хто несе відповідальність за багаторазові атаки.
У місті Сватове Донецької області затримано українця, який підозрюється у тому, що у період із серпня по грудень 2014 року у складі терористичної «ДНР» здійснював незаконне утримання і конвоювання полонених ЗСУ.
13 лютого 2017
Американський неурядовий аналітичний центр Atlantic Council (Атлантична рада) оприлюднив звіт про військові злочини у Сирії.