Росія створює серйозну загрозу євроатлантичній безпеці - міністри оборони НАТО

Росія створює серйозну загрозу євроатлантичній безпеці - міністри оборони НАТО

Заява
Укрінформ
Міністри оборони країн НАТО на зустрічі у Брюсселі визнали, що Росія своїми діями створює серйозну загрозу для євроатлантичної безпеки, та закликали її негайно відвести війська від кордону України.

Як повідомляє Укрінформ, про це йдеться у спільній заяві керівників оборонних відомстив країн-союзниць, оприлюдненій на сайті Північноатлантичного альянсу.

«Ми дуже занепокоєння масштабним, неспровокованим та невиправданим військовим нарощуванням в Україні та навколо неї, а також у Білорусі. Ми закликаємо Росію обрати шлях дипломатії, негайно згорнути ескалацію та відвести свої сили від України, відповідно до власних міжнародних зобов’язань. Ми залишаємося відданими двоєдиному підходу (у відносинах - ред.) з Росією: потужне стримування та оборона, у поєднанні з відкритістю й діалогом», - заявили міністри.

Вони підкреслили, що спільні зобов’язання союзників по Альянсу, відповідно до статті 5 Вашингтонського договору, залишаються непорушними, члени НАТО залишаються згуртовані в обороні.

Читайте також: НАТО не бачить жодного відведення російських військ від кордонів України

«Дії Росії становлять серйозну загрозу для Євроатлантичної безпеки. З огляду на це та для безпеки всіх союзників ми розгортаємо додаткові наземні сили у східній частині Альянсу, а також додаткові військово-морські та повітряні спроможності… та вже підвищили готовність наших сил. Наші заходи залишаються превентивними, пропорційними та не спрямованими на ескалацію. Ми готові до подальшого зміцнення наших позицій в обороні та стримуванні у відповідь на всі непередбачувані обставини», - йдеться у тексті заяви.

Як зазначається, НАТО продовжує дотримуватися основоположних принципів, на яких заснована європейська безпека, включаючи право кожної держави обирати власні шляхи для організації безпеки.

«Ми підтверджуємо підтримку територіальній цілісності та суверенітету України в її міжнародно визнаних кордонах. Як зазначалося раніше, будь-яка подальша російська агресія проти України матиме масштабні наслідки та високу ціну. НАТО буде продовжувати тісну координацію з... іншими міжнародними організаціями, включаючи ЄС», - вказали міністри.

Читайте також: У Берліні спростовують «обіцянки» Шольца Путіну, що Україна не стане членом НАТО

Вони окремо підкреслили – НАТО і країни-союзниці продовжать рух шляхом дипломатії та діалогу з Росією у питаннях євроатлантичної безпеки.

«Ми підтримуємо всі такі зусилля, а також зусилля у Нормандському форматі задля імплементації Мінських угод. Ми висловили готовність долучитися до оновленого діалогу з європейської безпеки, ініційованого Польщею, яка головує в ОБСЄ. Ми надали змістовні пропозиції Росії з посилення безпеки для всіх держав у Євроатлантичному регіоні та чекаємо на відповідь. Ми раз за разом пропонували, і продовжуємо пропонувати, подальший діалог в рамках Ради НАТО - Росія і готові до нього долучитися. Настійно закликаємо Росію до взаємності та до вибору на користь дипломатії та деескалації», - наголошується у спільній заяві міністрів оборони країн НАТО.

Читайте також: Польща підтримує майбутній вступ України в ЄС і НАТО

Як повідомлялося, НАТО і США передали Росії відповідь на проєкти договорів щодо «гарантій безпеки» та підтвердили непорушність ключових принципів Альянсу, включаючи право суверенних держав на власні зовнішньополітичні рішення.

Союзники по НАТО послідовно закликають Росію здійснити деескалацію біля кордонів України, та обрати шлях дипломатичного рішення кризи.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-