НАТО

05 березня 2021

04 березня 2021

02 березня 2021

28 лютого 2021

26 лютого 2021


Мішель і Столтенберг назвали спільний пріоритет для ЄС і НАТО

Європейський Союз і НАТО поділяють однакові цінності, постають перед спільними викликами та мають спільні стратегічні інтереси, одним з яких є забезпечення стабільності та безпеки у найближчому сусідстві Євросоюзу.

25 лютого 2021


Столтенберг: Законопроєкт про реформу СБУ допоможе Україні пришвидшити рух до НАТО

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявляє, що законопроєкт про реформування Служби безпеки України, який зараз перебуває у Верховній Раді, допоможе пришвидшити рух України до євроатлантичного шляху.

24 лютого 2021


«Об’єднані зусилля-2021»: Наєв каже, що масштаби навчань перевершать минулорічні

Стратегічні командно-штабні навчання “Об’єднані зусилля - 2021” за масштабом, представництвом та сценарієм перевершать минулорічні. Запрошення взяти участь у них вже надіслано 16 країнам-партнерам.

23 лютого 2021

22 лютого 2021

20 лютого 2021

18 лютого 2021


НАТО збільшить військовий контингент в Іраку у вісім разів

Міністри оборони країн НАТО, які в режимі телеконференції провели засідання Північноатлантичної ради, погодилися домовилися продовжити тренувальну місію Альянсу в Іраку та збільшити кількість військового персоналу з 500 до 4000 осіб.

17 лютого 2021


Нова стратегія НАТО має врахувати агресію Росії та вплив Китаю на глобальний баланс – генсек

Союзники по НАТО підтримали пропозицію щодо перегляду Стратегічної концепції від 2010 року, оскільки з моменту її прийняття Альянс постав перед новою ситуацією у сфері безпеки, а Росія із потенційного стратегічного партнера перетворилася на країну-агресора.


Прем’єри країн «Вишеграду» підтримали розширення ЄС та НАТО

Прем’єр-міністри країн Вишеградської групи (Польща, Чехія, Словаччина, Угорщина) за участю президента Європейської ради Шарля Мішеля підписали декларацію про подальшу співпрацю з нагоди 30-річчя створення “четвірки”.

16 лютого 2021


НАТО зміцнюватиме спроможності країн-партнерів – Столтенберг

Північноатлантичний Альянс має відпрацювати більш глобальний підхід до викликів, які постають перед союзниками останнім часом, і в цьому контексті продовжувати надавати допомогу країнам-партнерам у тренуванні військ та у розвитку оборонних спроможностей.

15 лютого 2021


Розвідувальні дрони патрулюватимуть східні та південні кордони НАТО – Столтенберг

Новітні безпілотні літаки спостереження AGS RQ-4D, флот яких у складі п’яти високотехнологічних апаратів був введений сьогодні в дію на Сицилії, дозволять НАТО контролювати ситуацію на східних та південних кордонах Альянсу.

11 лютого 2021

10 лютого 2021


Джапарова у штаб-квартирі НАТО обговорила мілітаризацію Росією Криму

Перша заступниця глави МЗС Еміне Джапарова обговорила із заступником помічника генсека НАТО з політичних питань та політики безпеки Джеймсом Аппатураєм підготовку до саміту Кримської платформи та ситуацію в окупованому Росією півострові.


Україна планує перейти до участі в навчаннях НАТО на рівні підрозділів

Після набуття статусу партнера НАТО з розширеними можливостями Україна прагне активізувати свою участь у навчаннях Альянсу вже не на рівні штабних офіцерів та спостерігачів, а на рівні підрозділів.


Україна розраховує, що НАТО допоможе моніторити небо на кордоні з Росією

Україна сподівається на підтримку НАТО у моніторингу повітряної ситуації вздовж кордону з Росією та пропонує використовувати для повітряних операцій НАТО повітряний простір у Сімферопольському районі польотної інформації (РПІ).

09 лютого 2021


Столтенберг - Шмигалю: Двері НАТО відкриті для України

Союзники по Альянсу визнають Україну як потенційного кандидата на вступ до НАТО та надають їй практичну допомогу у здійсненні реформ для наближення до стандартів НАТО, досягнення яких є передумовою для набуття членства в організації.


Україна має бути в НАТО, бо захищає від агресії РФ демократичний світ - Загороднюк

Головним аргументом на користь майбутнього членства України в НАТО є та обставина, що у протистоянні з Росією вона захищає не лише себе, але весь Західний демократичний світ від російської агресії.

08 лютого 2021

07 лютого 2021

06 лютого 2021


Канадські військові вчать нацгвардійців створювати навчальні програми за стандартами НАТО

У Міжнародному центрі Національної гвардії України(НГУ) на Київщині триває третій навчальний модуль курсу підготовки офіцерів з планування та розробки навчальних програм (TDO) і вдосконалення системи підготовки за стандартами НАТО.

05 лютого 2021

04 лютого 2021


У НАТО задоволені підтримкою України та Грузії в регіоні Чорного моря

Північноатлантичний Альянс у відповідь на стратегічні виклики та загрози продовжує підтримувати присутність в регіоні Чорного моря й отримує у цих зусиллях потужну підтримку від країн-партнерів – України та Грузії.

03 лютого 2021


НАТО вітає новий START, але «тримає очі відкритими» стосовно Росії

Північноатлантична Рада привітала рішення США і Росії продовжити новий договір START (Договір про скорочення стратегічних наступальних озброєнь – ред.), але заявила про те, що НАТО «тримає очі відкритими» стосовно викликів, які продовжують надходити з боку Росії.

01 лютого 2021

29 січня 2021


Здоров’я українських військових оцінюватимуть за стандартами НАТО

У Командуванні Медичних сил Збройних Сил України розроблений навчально-методичний посібник “Проведення оцінки стану здоров’я військовослужбовців до та після участі у воєнних операціях”, який ґрунтується на стандартах НАТО.


Присутність НАТО у країнах Балтії та у Польщі - відповідь на агресивні дії Росії

Передова присутність бойових багатонаціональних підрозділів НАТО у країнах Балтії та у Польщі є відповіддю на агресивні дії в Україні та на нарощування російських військових спроможностей у цьому регіоні.

28 січня 2021

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-