
Міноборони назвало ТОП-5 своїх досягнень за рік
Міноборони навело 5 найважливіших досягнень оборонного відомства, які вдалося реалізувати за рік роботи Уряду України.
05 березня 2021
Міноборони навело 5 найважливіших досягнень оборонного відомства, які вдалося реалізувати за рік роботи Уряду України.
Україна на всіх рівнях, включно з президентським, веде системну роботу зі столицями країн НАТО щодо підтримки надання нашій країні Плану дій щодо членства в Альянсі.
Україна заслужила на шанс отримати План дій щодо членства в НАТО і готова до цього.
Україна має стати членом НАТО, щоб захистити свою можливість будувати незалежну державу.
04 березня 2021
В Естонії і Литві стартували навчання "Лютий вовк" (Furious Wolf), в яких беруть участь авіаційні коригувальники спільно з екіпажами літаків НАТО.
02 березня 2021
Голова уряду Італії Маріо Драгі призначив на посаду спеціального комісара у справах боротьби з коронавірусом генерала, який раніше командував силами НАТО в Косові.
28 лютого 2021
Україна сподівається на підтримку Сполученими Штатами Америки у відновленні миру на Донбасі та якнайшвидшому руху нашої країни до членства в НАТО.
26 лютого 2021
Глави держав та урядів країн Євросоюзу погодили двоєдиний підхід у політиці безпеки і оборони, який передбачає розвиток оборонних спроможностей і автономії ЄС з одночасним посиленням партнерства з НАТО.
Європейський Союз і НАТО поділяють однакові цінності, постають перед спільними викликами та мають спільні стратегічні інтереси, одним з яких є забезпечення стабільності та безпеки у найближчому сусідстві Євросоюзу.
25 лютого 2021
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявляє, що серйозно розглядає можливість взяти участь в урочистостях з нагоди 30-річчя незалежності України та у саміті Кримської платформи у серпні цього року.
Друга постійна протимінна група НАТО (SNMCMG2) увійшла в акваторію Чорного моря у четвер, 25 лютого, в рамках першого розгортання сил Альянсу в 2021 році.
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявляє, що наполягатиме на посиленні допомоги НАТО у підготовці Збройних сил України.
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявляє, що законопроєкт про реформування Служби безпеки України, який зараз перебуває у Верховній Раді, допоможе пришвидшити рух України до євроатлантичного шляху.
Президент України Володимир Зеленський та Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг позитивно оцінють співпрацю у подоланні пандемії COVID-19.
Президент Володимир Зеленський запевнив, що Україна серйозно ставиться до реформ в оборонному секторі та наполягає, що наступною метою держави є отримання Плану дій щодо членства в НАТО.
24 лютого 2021
Уряд Словаччини ухвалив Стратегію зовнішньої політики на 2021 рік, яка, зокрема, включає співпрацю з Україною та підтримку її прагнень до євроатлантичної інтеграції.
Позбутися радянської спадщини в українському війську непросто, але Генштаб Збройних сил докладає всіх зусиль для прискорення цього процесу.
Стратегічні командно-штабні навчання “Об’єднані зусилля - 2021” за масштабом, представництвом та сценарієм перевершать минулорічні. Запрошення взяти участь у них вже надіслано 16 країнам-партнерам.
ЗСУ впевнено набувають рис армії за зразками НАТО
23 лютого 2021
Реалізація практичних заходів в рамках взаємодії України з НАТО у форматі Партнерства розширених можливостей нададуть додаткового імпульсу у відносинах із Північноатлантичним Альянсом.
Винищувачі місії Балтійського повітряного патрулювання НАТО минулого тижня чотири рази піднімалися в повітря для впізнання і супроводу військових літаків Росії.
22 лютого 2021
Захід має вжити потужних і рішучих дій проти кремлівського режиму і водночас підтримувати держави, які протистоять російській агресії, зокрема Україну.
Міністр оборони України Андрій Таран у понеділок, 22 лютого, о 17 годині проведе переговори з колегами, міністрами оборони п'ятьох країн: США, Великої Британії, Канади, Польщі та Литви.
20 лютого 2021
Учасники конференції констатували: Америка і Європа знову разом
США і Європа мають скористатися унікальною історичною можливістю для зміцнення трансатлантичного партнерства.
У НАТО вітають зусилля ЄС, які підвищують його оборонні спроможності, але наголошують, що ефективно захистити Європу можуть тільки разом.
18 лютого 2021
Міністри оборони країн НАТО, які в режимі телеконференції провели засідання Північноатлантичної ради, погодилися домовилися продовжити тренувальну місію Альянсу в Іраку та збільшити кількість військового персоналу з 500 до 4000 осіб.
Україна й НАТО цьогоріч розроблять додаткові заходи і практичні кроки для покращення взаємосумісності збройних сил у рамках Програми партнерства розширених можливостей.
17 лютого 2021
Союзники по НАТО підтримали пропозицію щодо перегляду Стратегічної концепції від 2010 року, оскільки з моменту її прийняття Альянс постав перед новою ситуацією у сфері безпеки, а Росія із потенційного стратегічного партнера перетворилася на країну-агресора.
Прем’єр-міністри країн Вишеградської групи (Польща, Чехія, Словаччина, Угорщина) за участю президента Європейської ради Шарля Мішеля підписали декларацію про подальшу співпрацю з нагоди 30-річчя створення “четвірки”.
Військовослужбовці Збройних Сил України разом з колегами із НАТО підкорили найвищу вершину Українських Карпат Говерлу.
Колонка міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби для Атлантичної ради
16 лютого 2021
Питання приєднання до НАТО постане, як тільки Україна буде готова підтвердити повний перехід свого війська до стандартів Альянсу.
Північноатлантичний Альянс має відпрацювати більш глобальний підхід до викликів, які постають перед союзниками останнім часом, і в цьому контексті продовжувати надавати допомогу країнам-партнерам у тренуванні військ та у розвитку оборонних спроможностей.
15 лютого 2021
Міністри оборони країн НАТО на засіданні 17-18 лютого розглянуть питання посилення військової присутності на східному фланзі, зокрема у Чорноморському регіоні.
Новітні безпілотні літаки спостереження AGS RQ-4D, флот яких у складі п’яти високотехнологічних апаратів був введений сьогодні в дію на Сицилії, дозволять НАТО контролювати ситуацію на східних та південних кордонах Альянсу.
11 лютого 2021
Винищувачі Північноатлантичного Альянсу за два дні перехопили декілька російських бомбардувальників над Чорним морем та біля норвезького узбережжя.
10 лютого 2021
Американські есмінці «Портер» і «Дональд Кук» вийшли з Чорного моря, де протягом 17 днів проводили спільні операції з союзниками та партнерами по НАТО.
Перша заступниця глави МЗС Еміне Джапарова обговорила із заступником помічника генсека НАТО з політичних питань та політики безпеки Джеймсом Аппатураєм підготовку до саміту Кримської платформи та ситуацію в окупованому Росією півострові.
Перший заступник Голови Верховної Ради Руслан Стефанчук виступає за створення неформальної групи підтримки Кримської платформи в межах Парламентської асамблеї НАТО.
Після набуття статусу партнера НАТО з розширеними можливостями Україна прагне активізувати свою участь у навчаннях Альянсу вже не на рівні штабних офіцерів та спостерігачів, а на рівні підрозділів.
Україна сподівається на підтримку НАТО у моніторингу повітряної ситуації вздовж кордону з Росією та пропонує використовувати для повітряних операцій НАТО повітряний простір у Сімферопольському районі польотної інформації (РПІ).
09 лютого 2021
Союзники по Альянсу визнають Україну як потенційного кандидата на вступ до НАТО та надають їй практичну допомогу у здійсненні реформ для наближення до стандартів НАТО, досягнення яких є передумовою для набуття членства в організації.
Північноатлантичний Альянс визнає стратегічну важливість безпеки Чорноморського регіону для всіх союзників та для країн-партнерів, та не допустить одноосібного домінування Росії в Чорному морі.
Північноатлантичний Альянс є послідовним у підтримці України, вітає її зусилля із пошуку мирного рішення для ситуації у Східній Україні та закликає Росію вивести свої війська з цього регіону.
Україна продовжує працювати над поглибленням співпраці з НАТО, бо це є пріоритетом для країни.
Упродовж найближчого часу Україна може безпосередньо наблизиться до набуття членства в НАТО.
Головним аргументом на користь майбутнього членства України в НАТО є та обставина, що у протистоянні з Росією вона захищає не лише себе, але весь Західний демократичний світ від російської агресії.
08 лютого 2021
Президент Литви Гітанас Науседа закликав українську владу продовжувати шлях на приєднання до Європейського Союзу та НАТО.
07 лютого 2021
Перший етап реформування ЗСУ - створення нових органів військового управління - суттєво наблизив армію до набуття взаємосумісності з НАТО.
06 лютого 2021
У Міжнародному центрі Національної гвардії України(НГУ) на Київщині триває третій навчальний модуль курсу підготовки офіцерів з планування та розробки навчальних програм (TDO) і вдосконалення системи підготовки за стандартами НАТО.
05 лютого 2021
Набуття Європейським Союзом стратегічної автономії і суверенітету у сфері оборони є в інтересах Сполучених Штатів і НАТО.
04 лютого 2021
Союзники по НАТО повинні визначити нову концепцію політики Альянсу у сучасних і майбутніх реаліях.
Північноатлантичний Альянс у відповідь на стратегічні виклики та загрози продовжує підтримувати присутність в регіоні Чорного моря й отримує у цих зусиллях потужну підтримку від країн-партнерів – України та Грузії.
03 лютого 2021
Північноатлантична Рада привітала рішення США і Росії продовжити новий договір START (Договір про скорочення стратегічних наступальних озброєнь – ред.), але заявила про те, що НАТО «тримає очі відкритими» стосовно викликів, які продовжують надходити з боку Росії.
01 лютого 2021
Володимир Зеленський сподівається, що за новообраного президента Джо Байдена Україна і США ввійдуть у новий етап відносин, що посилить безпеку нашої держави.
29 січня 2021
У Командуванні Медичних сил Збройних Сил України розроблений навчально-методичний посібник “Проведення оцінки стану здоров’я військовослужбовців до та після участі у воєнних операціях”, який ґрунтується на стандартах НАТО.
Питання щодо призначення нового глави місії України при НАТО вже «фактично вирішено», воно має відбутися найближчим часом.
Передова присутність бойових багатонаціональних підрозділів НАТО у країнах Балтії та у Польщі є відповіддю на агресивні дії в Україні та на нарощування російських військових спроможностей у цьому регіоні.
28 січня 2021
Ракетний есмінець типу «Арлі Берк» USS Porter увечері в четвер увійшов до Чорного моря для здійснення операцій з морської безпеки у регіоні.