Координуємо позиції до переговорів у грудні: Зеленський провів розмову із генсеком НАТО
Президент Володимир Зеленський провів розмову із генеральним секретарем НАТО Марком Рютте.
10 грудня 2024
Президент Володимир Зеленський провів розмову із генеральним секретарем НАТО Марком Рютте.
Розміщення на території України іноземних військ потребує великої підготовчої роботи як на рівні Верховної Ради, так і на рівні керівництва країн-членів НАТО.
Найкращими гарантіями безпеки України близько третини українців вважають розробку державою ядерної зброї (31,3%) і поступовий вступ до НАТО (29,3%).
09 грудня 2024
Союзники по НАТО будуть уважно спостерігати за тим, як у Сирії лідери повстанців забезпечать мирний перехід влади і захист цивільного населення.
Президент України Володимир Зеленський збирається подзвонити президенту Сполучених Штатів Америки Джозефу Байдену, щоб обговорити питання запрошення України до НАТО.
07 грудня 2024
Розміщення ракет «Орєшнік» у Білорусі не збільшує безпосередні ризики ударів балістичними ракетами середньої дальності по Україні або країнах НАТО, попри посилене «брязкання ядерною зброєю» з боку Кремля.
06 грудня 2024
Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга під час двосторонньої зустрічі з главою МЗС Люксембургу Ксав’є Беттелем пояснив, чому Україну вже зараз треба запросити до НАТО.
05 грудня 2024
Президент Фінляндії Александер Стубб 5 грудня прийняв рішення щодо участі країни у новому Командуванні НАТО для координації безпекової допомоги та тренування для України (NSATU).
Президент Володимир Зеленський під час телефонної розмови з генеральним секретарем НАТО Марком Рютте обговорив важливість для України отримання запрошення до НАТО та підсилення бойових бригад боєприпасами.
Уряд Сполучених Штатів стурбований доказами про кібервтручання Російської Федерації в румунські вибори.
Державний секретар США Ентоні Блінкен висловив упевненість, що всередині Північноатлантичного альянсу існує «величезна рішучість» робити всі необхідні кроки, щоб Україна мала все необхідне задля підтримки у протистоянні агресії РФ.
04 грудня 2024
Державний секретар США Ентоні Блінкен заявив, що головним для просування України на шляху до НАТО є практичні кроки, зокрема, реформи, і Сполучені Штати допомагатимуть нашій країні в цьому.
Міністр закордонних справ Нідерландів Каспар Велдкамп оголосив про рішення виділити Україні додатково 22 мільйони євро на потреби оборони і кібербезпеки.
Під час засідання Ради Україна-НАТО (РУН) у Брюсселі союзники по Альянсу позитивно оцінили зусилля України у виконанні Річної національної програми - плану України на шляху до членства в НАТО.
Без членства в НАТО Україна не зможе почуватися в безпеці, а також навряд чи стане членом ЄС.
Україна не бачить для себе жодних альтернативних гарантій безпеки, окрім повноправного членства у НАТО.
У Брюсселі під час зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО та в ході засідання Ради Україна-НАТО відбулася змістовна розмова щодо зміцнення протиповітряної оборони України та захисту ключових об’єктів енергетичної інфраструктури від російських ракетних ударів.
НАТО серйозно сприймає ядерні погрози Кремля, але замість відповіді зосереджує зусилля на забезпеченні надійності власних засобів стримування.
Міністри закордонних справ країн Альянсу під час зустрічі у Брюсселі погодили активні заходи з протидії гібридним атакам та ворожій діяльності проти країн НАТО.
НАТО розробляє власний флот надводних безпілотників, призначених для захисту критично важливої підводної інфраструктури в Балтійському і Середземному морях.
Поточна зима може бути найважчою для України з 2022 року, при цьому союзники по НАТО мають наростити безпекову допомогу, щоб змінити траєкторію цього конфлікту на користь України раз і назавжди.
НАТО може надати Україні все, чого вона потребує для захисту від російської навали, але для цього союзникам варто позбавитися поширених ілюзій про те, що є можливим або проблемним у рамках цієї допомоги.
Союзники по Альянсу підтримували Україну з перших днів повномасштабної неспровокованої агресії Росії, і вони зроблять все можливе, щоб надати Україні додаткові засоби протиповітряної оборони для захисту критичної та енергетичної інфраструктури цієї зими.
Словенія продовжуватиме підтримувати Україну у її зусиллях з відбиття російської агресії.
03 грудня 2024
Україна сподівається найближчим часом отримати від союзників по НАТО 19 систем протиповітряної оборони для захисту стратегічних об’єктів енергетичної інфраструктури, щоб не дозволити Росії перетворити зимові холоди на зброю у її агресивній війні проти України.
Заява МЗС: Ми не пристанемо на жодні альтернативи – єдиною гарантією безпеки Україна визнає членство в НАТО. Тарифи на газ, тепло та електроенергію не будуть зростати до кінця опалювального сезону
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте наголосив на необхідності нарощувати допомогу від країн-союзниць для України та визначив три ключові напрямки на найближчий час: відновлення енергетичної інфраструктури, зміцнення протиповітряної оборони та посилення військової підтримки.
Міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок ухилилася від коментаря про небажання канцлера ФРН Шольца говорити про членство України в НАТО.
Державний секретар США Ентоні Блінкен заявив про рішучість Сполучених Штатів і Північноатлантичного альянсу надалі підтримувати Україну в її боротьбі на полі бою та протистоянні атакам РФ на її енергетичну інфраструктуру.
Міністерка закордонних справ Канади Мелані Жолі заявила, що її країна готова продовжувати навчання українських офіцерів на базі свого контингенту в Латвії. Загалом Канада потроїла присутність своїх військ в Європі з часу повномасштабного вторгнення Росії в Україну.
реклама