
Ескалація воєнних дій на сході України може вплинути на переговорний процес – Подоляк
Ескалація воєнних дій на українському сході може вплинути на переговорний процес між Україною та російською федерацією.
18 квітня 2022
Ескалація воєнних дій на українському сході може вплинути на переговорний процес між Україною та російською федерацією.
23 лютого 2022
Посольство США в Україні потролило Путіна за його версію історії України, а люди в мережі усе частіше використовують гумор ( хто — як зброю, а хто — як терапевтичний засіб) та діляться жартами щодо останніх тривожних новин. Укрінформ зібрав для вас "меми загрозливих днів".
22 лютого 2022
Ситуація на лінії зіткнення на сході України залишається надзвичайно напруженою та має тенденцію до ескалації, яка повністю контролюється Росією.
21 лютого 2022
Через загрозу ескалації з боку Росії Україна щомісяця втрачає від 2 до 3 млрд доларів внаслідок зупинки інвестицій та додаткової інфляції.
Федеральний уряд Австрії створив "кризовий кабінет" щодо "російсько-українського конфлікту", у який увійшли канцлер та очільники ключових міністерств.
20 лютого 2022
Джозеф Байден провів засідання Ради національної безпеки Сполучених Штатів, на якому обговорювалася ситуація навколо України.
17 лютого 2022
Партія "Слуга народу" закликає всі політичні сили України об'єднатися на тлі зростання агресії з боку Російської Федерації.
США офіційно заявили, що кількість російських сил на кордоні з Україною за останні дні збільшилася щонайменше на 7 тисяч військових - попри заяви Кремля про початок відведення.
Попри заяви російського керівництва про начебто відведення військ від кордонів України, РФ насправді продовжує підтягувати сили до цих рубежів.
Міністри оборони країн НАТО на зустрічі у Брюсселі визнали, що Росія своїми діями створює серйозну загрозу для євроатлантичної безпеки, та закликали її негайно відвести війська від кордону України.
16 лютого 2022
Президент Росії використовує ескалацію ситуації довкола України як засіб відвернення уваги громадськості від негараздів всередині країни та підвищення власних рейтингів.
Рішення Росії не брати участь у зустрічі країн-членів ОБСЄ для обговорення її військової активності свідчить про тотальне нехтування Москвою основоположними принципами ОБСЄ.
Сполучені Штати взяли до уваги заяву міноборони РФ про відведення військ від кордону України, однак зважатимуть не лише на слова, а й на дії.
Міністр Європи і закордонних справ Франції Жан-Ів Ле Дріан заявив, що провідні країни Заходу зберігають спільну позицію стосовно напруженості, яку створила РФ на кордоні з Україною: деескалація має бути підтверджена діями.
Держсекретар США Ентоні Блінкен обговорив з главою МЗС РФ Сергієм Лавровим необхідність зменшення напруження навколо України, а також можливості для дипломатичного діалогу.
15 лютого 2022
Російська Федерація зосередила уздовж кордону з Україною та в тимчасово окупованому Криму близько 147 тис. військовослужбовців.
Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба обговорив з генеральним секретарем ООН Антоніо Гутеррешем шляхи деескалації напруженості, яку спричинила Росія.
14 лютого 2022
На жодній ділянці поблизу кордону України Росія не створила наступального ударного угрупування.
Командування ЗСУ постійно фіксує переміщення російських військ уздовж кордону, але підтверджень, що їх кількість продовжує збільшуватися, немає.
11 лютого 2022
Туреччина готова виступити в ролі посередника між Україною та Росією задля деескалації напруженості в регіоні та при цьому вважає недоречною «мегафонну дипломатію», оскільки вона шкодить нашій країні.
Поблизу кордонів України Російська федерація зосередила 85 батальйонно-тактичних груп, оснащених важким озброєнням.
Ситуація навколо кордонів Україна наразі є одним з найважливіших питань світового порядку денного, і переговори щодо її врегулювання відбуваються на різних майданчиках.
10 лютого 2022
Україна має долучитися до ЄС і НАТО, адже її нейтральний статус не став перешкодою для російського вторгнення у 2014 році.
04 лютого 2022
Україна повністю довіряє Сполученим Штатам і тісно консультується з ними у питаннях деескалації напруженості, яку створила Росія.
Президент Франції Еммануель Макрон у четвер в телефонних розмовах з Володимиром Путіним, а потім з Володимиром Зеленським обговорив шляхи зниження напруженості навколо України.
02 лютого 2022
Прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон під час телефонної розмови з Володимиром Путіним висловив глибоке занепокоєння ворожими діями Росії на кордоні з Україною.
29 січня 2022
Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба та члени двопартійної делегації Конгресу США обговорили шляхи втілення комплексного пакета стримування Росії від подальшої агресії.
28 січня 2022
Рада національної безпеки Туреччини закликала до зниження напруженості між Росією та Україною, вказавши сторонам на необхідність залишатися розсудливими.
Українським медіа слід зберігати баланс та виважено подавати інформацію стосовно ситуації, пов'язаної з агресією Російської Федерації проти України.
27 січня 2022
Президенти України та США обговорили поточні дипломатичні зусилля з деескалації та узгодили спільні дії на майбутнє.