Третя хвиля коронавірусу можлива наприкінці зими - вчені

Третя хвиля коронавірусу можлива наприкінці зими - вчені

Укрінформ
Французькі науковці прогнозують спад другої хвилі пандемії коронавірусу наприкінці нинішнього року або на початку наступного.

Про це йдеться у доповіді «Вивчення другої хвилі. Санітарна ситуація – критична» керівництву Франції Наукової ради з питань COVID-19 при Міністерстві солідарності та охорони здоров’я, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

«Дуже важко передбачити, скільки триватиме друга хвиля. Адже це залежить від самого вірусу, кліматичних умов, заходів, вжитих для обмеження поширення вірусу. Ми можемо припустити, що друга хвиля піде на спад наприкінці цього року або на початку 2021-го», - йдеться у документі.

Читайте також: Кількість випадків коронавірусу у світі наближається до 47 мільйонів

За оцінками французьких науковців, індикатором спаду другої хвилі пандемії буде зменшення кількості нових інфікувань до контрольованого рівня - 5-8 тис. за добу.

При цьому Наукова рада не виключає виникнення нової хвилі пандемії наприкінці зими – початку весни 2021 року.

Серед дієвих чинників у подоланні коронавірусу науковці відзначають формування колективного імунітету, що потребує багатьох місяців, а також створення вакцини і забезпечення масового доступу до неї. За оцінками Наукової ради, це теоретично може бути забезпечено у другому кварталі наступного року.

Читайте також: Вчені попереджають про ризики нової пандемії після COVID-19

«Тож багато наступних місяців ми будемо у надзвичайно складній ситуації», - вважають експерти.

У документі також зазначається, що впродовж попередніх тижнів реальна кількість нових інфікувань коронавірусом у Франції сягає 80-100 тисяч за добу. При цьому офіційно наприкінці жовтня найбільша зафіксована кількість нових випадків зараження становила 52 тис. за добу.

Станом на вечір 1 листопада у Франції виявлено понад 46 тис. нових інфікувань за останні 24 години; 231 людина померла від COVID-19.

Як повідомлялося, із 30 жовтня у Франції поновлено режим загальнонаціонального карантину, який діятиме щонайменше до 1 грудня. Зачинені ресторани, бари, кафе, спортзали, перукарні, інші установи, які не мають критичного значення для життя людей. Це ж стосується й більшості торгівельних закладів - за винятком продовольчих супермаркетів і крамниць.

У країні запроваджено обмеження на громадські зібрання.

Читайте також: У Франції за порушення карантину тепер можна отримати до пів року в'язниці

Водночас продовжують роботу дитячі садки та школи.

Залишити домівку французи можуть лише у разі крайньої потреби, причому щоразу потрібно треба заповнювати друкований або генерувати онлайн спеціальний документ із вказанням персональних даних, домашньої адреси, часу та причини виходу з дому.

За даними Worldometer, у світі виявлено 46 888 422 випадки зараження коронавірусом, зокрема 1 206 112 летальних, водночас 33 790 761 людина одужала.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-