Вчені попереджають про ризики нової пандемії після COVID-19

Вчені попереджають про ризики нової пандемії після COVID-19

Укрінформ
Міжнародна група вчених, об'єднаних у Міжурядову науково-політичну платформу з питань біорізноманіття та природних ресурсів (IPBES), вважає, що COVID-19 є не продуктом дикої природи, а результатом впливу людини на навколишнє середовище

Як наголошують учені у оприлюдненій науковій доповіді, якщо людство не змінить підходів до експлуатації природи, нові пандемії загрожуватимуть світу все частіше, передає Укрінформ.

"Ризик (нової – ред.) пандемії обумовлений експоненціально зростаючими антропогенними змінами. Отже, звинувачувати дику природу у появі хвороб помилково, оскільки причина їх появи – діяльність людини та вплив цієї діяльності на навколишнє середовище", - зазначається в доповіді.

Читайте також: GSK та Sanofi планують надати 200 мільйонів доз вакцини для програми COVAX

Вчені наводять невтішні дані, що поширення COVID-19 стала шостою пандемією після спалаху грипу 1918 року. Останнім часом щороку фіксується поява щонайменше п'яти захворювань, які мають потенціал глобального поширення й оголошення пандемії.

Науковці вважають, що така динаміка виникла, головним чином, через цілий комплекс чинників, пов'язаних з надмірною активністю людини. У тому числі, йдеться про руйнівну експлуатацію навколишнього середовища внаслідок більш агресивного землекористування, вирубки лісів, розширення сільського господарства, наступу на дику природу. Це порушує взаємодію в дикій природі на рівні мікроорганізмів та зближує їхній контакт з людиною.

Крім того, на безпеку виникнення нової пандемії впливають кліматичні зміни; втрата біорізноманіття, пов’язана з трансформацією ландшафтів; поява нових збудників у земноводних та інших видів тварин.

Читайте також: Єврокомісія хоче погодити єдині стратегії тестування та майбутньої вакцинації проти COVID-19

Для того, щоби зменшити ризики, потрібні трансформаційні зміни, підкреслюють учені. Насамперед, необхідно провести переоцінку відносин між людиною й природою та зменшити глобальні екологічні зміни, спричинені руйнівним споживанням.

Як повідомляв Укрінформ, у світі станом на вечір 29 жовтня зареєстрували 44 910 979 випадків коронавірусної інфекції. Зокрема, з початку пандемії від хвороби померла 1 181 151 особа, одужало 32 796 825 осіб.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-