
НАНУ проти передачі МВС корпусу Інституту фізіології
Інститут фізіології ім.О. Богомольця НАНУ та Президія Національної академії наук вважають неприйнятним передачу корпусу Інституту для потреб МВС.
04 березня 2021
Інститут фізіології ім.О. Богомольця НАНУ та Президія Національної академії наук вважають неприйнятним передачу корпусу Інституту для потреб МВС.
28 лютого 2021
У рамках проєкту «Калиновий к@тяг» завершуємо розповідь про співзасновника та першого голову-президента Української академії наук
27 лютого 2021
Проєкт "Калиновий к@тяг" продовжуємо розповіддю про співзасновника та першого голову-президента Української академії наук
25 лютого 2021
Британська Група Музею науки (Science Museum Group) пропонує відвідувачам сайтів вибіркову демонстрацію експонатів колекції, які ще ніхто не бачив онлайн.
22 лютого 2021
Рада ЄС оголосила про виділення 5,61 мільярда євро в рамках міжнародного проєкту зі створення Міжнародного експериментального термоядерного реактора (International Thermonuclear Experimental Reactor - ITER).
20 лютого 2021
Дослідникам з Пенсильванського університету вдалося підняти у повітря дві невеликі майларові пластини та керувати їхнім рухом лише за допомогою світла.
19 лютого 2021
Майже у трьох чвертей респондентів, які взяли участь у дослідженні щодо того, як перенесене захворювання на COVID-19 вплинуло на їх психологічний стан, змінилася поведінка, звички, уподобання та реакції.
15 лютого 2021
Автоматична станція «Надія» (араб. - Al Amal або англ. - Hope) Об'єднаних Арабських Еміратів передала на Землю свій перший знімок Марса.
13 лютого 2021
Штучний інтелект здатний навчитися розпізнавати вразливі місця у звичках та поведінці людини та використовувати їх, щоб впливати на її рішення. Це стосується і рішень щодо обміну/надання коштів.
12 лютого 2021
Ефективна вентиляція й очищення повітря помітно знижують концентрацію вірусів, таких як коронавірус SARS-CoV-2, у приміщенні.
11 лютого 2021
Сьогодні світове співтовариство відзначає Міжнародний день жінок та дівчат у науці. Свій внесок зробили й українки діаспори.
У період з 2011 по 2020 роки наукову ступінь доктора наук в Україні отримали 4 тисячі 703 жінки, кандидатські дисертації захистили 33 тисячі 422 жінки.
Національна академія наук України бере участь у проєкті FIT-4-NMP програми «Горизонт 2020», що передбачає підтримку новачків, які вступатимуть у наукову програму ЄС «Горизонт Європа».
10 лютого 2021
Британський математик з Університету Бата Кіт Єйтс вирахував, що банки з-під коли об'ємом 0,33 л вистачило б, аби вмістити туди всі частинки коронавірусу, який зараз циркулює у світі.
На базі Національного технічного університету “Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського” (КПІ) планується відкриття дослідницького центру для розробки екотранспорту.
09 лютого 2021
Українсько-канадський дослідчо-документаційний центр (UCRDC) та Наукове товариство ім. Шевченка у Канаді представлять 28 лютого дослідження про українських жінок - жертв концтабору Равенсбрюк.
Солдат Збройних сил Ізраїлю під час військових навчань випадково знайшов рідкісну монету, якій понад 1 800 років.
08 лютого 2021
Група астрономів із австралійського Університету Сіднея знайшла біля Землі масштабну хмару холодного газу.
07 лютого 2021
Переливання плазми пацієнтам з ослабленою імунною системою може спровокувати мутації коронавірусу.
06 лютого 2021
У столичному Музеї науки відкрилася інтерактивна фотовиставка до 25-річчя передачі Україні британської антарктичної станції «Фарадей», що нині носить ім’я "Академік Вернадський".
05 лютого 2021
На 79-му році життя відійшов у вічність видатний поет, заслужений університетський професор, засновник Клузької філії Союзу українців Румунії Іван Аределян.
04 лютого 2021
Археологи знайшли у давньоєгипетському селищі Тапосіріс Магна, що недалеко від сучасної Олександрії, унікальну мумію віком 2 тисячі років із золотим язиком.
03 лютого 2021
Проміжні результати третьої фази випробувань вакцини проти коронавірусної хвороби від компанії AstraZeneca продемонстрували її ефективність у 82%.
02 лютого 2021
Японські вчені з Токійського університету змогли провести рідкісну зйомку на атомному рівні процесу формування кристалів солі.
01 лютого 2021
Команда дослідників виявила новий вид хамелеона на Мадагаскарі — він настільки маленький, що може вміститися на кінчику пальця.
Український науковий інститут Гарвардського університету (УНІГУ) сьогодні розпочинає онлайн-конференцію «Why Is Ukraine a Democracy?» («Чому Україна вибрала демократію?»).
29 січня 2021
Нобелівський лауреат з хімії Пауль Крутцен помер у віці 87 років. Його смерть підтвердили в Інституті Макса Планка з хімії (ФРН), де працював Крутцен,
28 січня 2021
Марсохід NASA впевнено наближається до Марса та планово має приземлитися на Червоній планеті у середині лютого.
27 січня 2021
На створення та початок випробувань першого українського іонно-плазмового двигуна для космосу харківська компанія FED витратила вже $6 млн, і ще $5 млн потрібно, щоб провести повний цикл випробувань.
26 січня 2021
Регулярний пообідній короткий відпочинок допомагає ментальному здоров’ю людини залишатися у формі.
У Харкові розпочався фестиваль для дітей старшого шкільного віку "Рівність у науці очима дітей", який триватиме до 12 лютого.
25 січня 2021
Група британських науковців встановила, що темпи зникнення льоду на Землі за останні 30 років зросли з 0,8 трильйона тонн на рік у 1994 році до 1,3 трильйона тонн у 2017 році.
24 січня 2021
Футурологи про фрактальні держави та інтернет-діалоги між кухонними плитами
23 січня 2021
Громадська організація «Родина Героїв Небесної Сотні» спільно з Радою молодих вчених при МОН України оголосили переможця другого конкурсу в межах реалізації проєкту «Відзнака імені Юрія Вербицького».
22 січня 2021
Завдяки ретельному аналізу скам’янілих слідів на морському дні віком у 20 млн років вчені зі Швеції та Японії зуміли реконструювати лігво гігантського доісторичного хробака.
Американський підприємець Ілон Маск, засновник компаній Tesla і SpaceХ, пожертвує $100 мільйонів тому, хто винайде кращу технологію вловлювання вуглекислого газу.
21 січня 2021
Група вчених, що вивчала український геном, виявила 13 мільйонів генетичних варіантів і довела, що на генетичній карті Європи українці лежать окремо.
20 січня 2021
На антарктичну станцію “Академік Вернадський” відбула сезонна експедиція, члени якої вивчатимуть зміни клімату, унікальні рослини та модернізуватимуть станцію.
Кабінет Міністрів продовжив дію чинної Державної цільової науково-технічної програми проведення досліджень в Антарктиці на 2011-2020 роки ще на три роки - до 2023 року.
19 січня 2021
У Чернівецькій області під час розвідок на березі Дністра, палеолітичної стоянки Молодове V, науковці знайшли зуб мамонта, якому близько 300 тисяч років.
15 січня 2021
Видатний український, російський демограф і економіст Анатолій Вишневський помер на 86-му році життя через коронавірусну інфекцію.
14 січня 2021
Відомий громадський діяч, один з найбільших меценатів Канади в сфері освіти Петро Куль (Peter Kule) родом з Івано-Франківщини відзначив 100-річчя.
13 січня 2021
Кабінет міністрів схвалив концепцію Загальнодержавної цільової науково-технічної програми України на 2021 – 2025 роки.
В Ужгородському національному університеті презентують результати дослідження генетичного різноманіття українців. Доступ до даних нададуть науковцям зі всього світу.
08 січня 2021
Футурологи світу зазирнули у недалеке майбутнє
06 січня 2021
Вантажне судно Cygnus, яке відстикувалося від Міжнародної космічної станції, візьме участь у низці наукових експериментів.
Наукове товариство Шевченка (НТШ) в Канаді за прошує на лекцію українського економіста зі США, кандидата економічних наук Василя Лопуха на тему: «Сучасні демографічні тенденції в Україні».
05 січня 2021
У понеділок, 4 січня, на 79-ому році життя помер відомий український науковець, завідувач кафедри електронних приладів, почесний професор "Львівської політехніки" Зенон Готра.
04 січня 2021
Житомирський обласний краєзнавчий музей отримав у подарунок колекцію комах, зібраних на околицях Житомира та в Євпаторії.
02 січня 2021
Рештки шерстистого носорога часів льодовикового періоду, виявленого у Сибіру, поблизу притоки річки Тірехтях в Абійському районі Якутії, збереглися краще за інші екземпляри цього виду, знайдені раніше.
Рештки шерстистого носорога часів льодовикового періоду, виявленого у Сибіру, поблизу притоки річки Тірехтях в Абійському районі Якутії, збереглися краще за інші екземпляри цього виду, знайдені раніше.
28 грудня 2020
Невеликий об’єкт штучного походження було виявлено серед зразків породи з астероїда Рюгу, доставлених на Землю в ході місії Хаябуса-2.
27 грудня 2020
Британські вчені випробовують новий препарат Storm Chaser (англ. "Штормовий мисливець"), який потенційно може давати миттєвий імунітет до коронавірусу.
26 грудня 2020
Два дослідники з Університету штату Північна Кароліна створили теорію простору-часу на основі сучасних математичних побудов, яка, за їхніми словами, пояснює устрій світу краще, ніж теорія відносності Ейнштейна.
25 грудня 2020
В Україні наступного року планується розпочати будівництво нового сучасного інфекційного інституту.
21 грудня 2020
Науковці Інституту молекулярної біології і генетики (ІМБіГ) розробили комбінований ПЛР-тест, який дозволяє в одному аналізі визначити наявність в організмі людини відразу трьох вірусів - SARS-CoV-2 та штамів А і В вірусу грипу.
Біля української станції "Академік Вернадський" в Антарктиді 19 грудня народилися перші в цьому сезоні пінгвінятка дженту. Кілька років тому в районі там гніздувалися переважно пінгвіни Адел.
20 грудня 2020
У токсичній печері Мовіле у Румунії виявили найбільшу істоту з-поміж її мешканців - отруйну багатоніжку завдовжки 52 міліметри.
18 грудня 2020
У щорічній публікації авторитетного американського журналу Science про найважливіші наукові відкриття і прориви розробка вакцин від COVID-19 посіла лідируючу позицію.
16 грудня 2020
Безпілотний китайський космічний апарат «Чан'е-5» готовий до повернення на Землю зі зразками місячного ґрунту.