
Пів сотні українських науковців працюватимуть у Польщі
Національний науковий центр Польщі у межах спеціальної програми для українських дослідників профінансує перебування 51 науковця, а саме оплату праці та дослідження.
14 травня 2022
Національний науковий центр Польщі у межах спеціальної програми для українських дослідників профінансує перебування 51 науковця, а саме оплату праці та дослідження.
10 травня 2022
До складу групи при Державній екологічній інспекції, яка розробляє методики визначення шкоди та збитків, завданих природним ресурсам та довкіллю внаслідок збройної агресії російської федерації, ввійшли фахівців Національної академії аграрних наук України.
03 травня 2022
Верховна Рада ратифікувала Угоду про асоційовану участь України у програмах «Горизонт Європа» та «Євратом».
28 квітня 2022
Низка українських наукових установ увійшли до переліку найкращих за міжнародним рейтингом.
14 квітня 2022
Президент російської академії наук (ран) Олександр Сергєєв констатував, що з ініціативи Пекіна було припинено співпрацю КНР.
08 квітня 2022
Національний антарктичний науковий центр приєднався до Європейської полярної ради, що відкриває нові можливості для вивчення Арктики та Антарктики.
07 квітня 2022
Міністерство освіти і науки України закликає видавництва та наукові організації припинити співпрацю з російською федерацією.
27 березня 2022
Велика Британія припинила фінансування наукових проєктів з російськими університетами і компаніями та виділить 3 млн фунтів на підтримку українських науковців.
19 березня 2022
Міністерство освіти і науки для оперативного інформування науковців, інноваторів та стартапів про новини та можливості запускає телеграм-бот Info Science Bot.
11 березня 2022
Державна дослідна станція птахівництва НААН просить допомогти зберегти унікальний генофонд української птиці.
21 лютого 2022
Учені проаналізували тридцятирічні напрацювання моніторингу Інституту соціології НАНУ
19 лютого 2022
Цього тижня апарат Solar Orbiter показав гігантський спалах на Сонці, Facebook почав прокладати підводний кабель між Європою та Північною Америкою, а Польська компанія Dronehub розробила прототип дрона, який також може пересуватися по землі на гусеничній стрічці. Крім того, астрономи знайшли дві нові планети у зоряній системі Kepler-451, у Британії вперше конфіскували токени NFT на $1,9 мільйона, а компанія Autoflight показала автономний політ аеротаксі.
18 лютого 2022
Математики Андраш Мате і Олег Піхурко із Ворицького університету та Джонатан Ноель з Університету Вікторії опублікували розв'язання однієї з найвідоміших математичних задач про квадратуру круга, яку, як вважалося, було неможливо розв'язати за допомогою циркуля та лінійки.
17 лютого 2022
Український криголам "Ноосфера", який придбали у Великої Британії, входить до ТОП-20 найкращих науково-дослідних суден.
Криголам “Ноосфера” – це фактично “плавучий інститут”
13 лютого 2022
У Львові 15 лютого відбудеться презентація наукових досліджень Mozartiana Galicia «Натхненні Моцартом» за підсумками року досліджень документів про Моцарта-сина у міжнародних архівах.
Представники культурно-мистецької та наукової спільноти звернулися до світових лідерів із закликом до миру.
12 лютого 2022
Цього тижня Samsung представив нову лінійку смартфонів і планшетів, гелікоптер Black Hawk провів перший безпілотний політ, NASA показало підводні тренування астронавтів, а SpaceX втратила близько 40 супутників Starlink. Крім того, науковці створили лабораторію для дослідження простору, розробили новий метод лікування раку і довели можливість створення безмежного джерела чистої енергії.
Група японських дослідників повідомила, що їй вдалося досягти зниження симптомів діабету у мишей шляхом трансплантації їм штучно проліферованих клітин, що контролюють рівень цукру в крові.
Вчені з Університету Макмастера, які розробили інгаляційну форму вакцини проти COVID-19, підтвердили, що вона може забезпечити широкий та тривалий захист від вихідного штаму SARS-CoV-2 та інших варіантів коронавірусу, що викликають занепокоєння.
11 лютого 2022
Спілкування в соцмережах й інтернет-банкінг – силою самої лише думки... Це вже можливо!
10 лютого 2022
Український інститут розробив п'ять тест-систем для одночасного виявлення вірусів SARS-CoV-2, грипу та низки респіраторних вірусів.
04 лютого 2022
Професор Віталій Мокін, який очолює кафедру системного аналізу та інформаційних технологій Вінницького національного техуніверситету, першим з українців став майстром датасетів (наборів даних) - отримав звання Kaggle Datasets Master.
02 лютого 2022
Склад зимувального загону 27-ї української антарктичної експедиції збільшено через кліматичні зміни, а також через посилення можливостей для досліджень на станції “Академік Вернадський”.
01 лютого 2022
У Львові на базі Наукового парку політехнічного університету відкрили Центр водневих технологій.
29 січня 2022
Цього тижня китайський супутник відбуксував інший апарат на «поховальну орбіту», Meta представила комп’ютер зі штучним інтелектом, який повинен стати найшвидшим у світі, а генеральний директор Tesla Ілон Маск заявив, що для компанії цього року важливіша розробка робота-гуманоїда Tesla Bot (кодова назва Optimus), ніж нові моделі електричних автомобілів.
24 січня 2022
Як сприймати українське минуле: полеміка між Ярославом Грицаком і Володимиром В'ятровичем
22 січня 2022
Цього тижня телескоп NASA показав «орбітальний танець» гігантської чорної діри, корпорація Microsoft за 68 мільярдів доларів придбала студію Activision Blizzard, а стартап Zeva презентував відео перших льотних випробувань власної розробки - аеротаксі у формі вертикального диска. Крім того, марсіанський зонд NASA «ожив» після потужної пилової бурі, у Держспецзв’язку розповіли, чим хакери інфікували урядові сайти 14 січня, а в Китаї представили робота-лижника.
15 січня 2022
Цього тижня український супутник «Січ-2-30» запустили у космос, у ніч з 13 на 14 січня хакери масово атакували українські урядові сайти, а у Британії створили робота HB1, який може переміщатися по стінах. Крім того, гнучкий OLED-дисплей вперше роздрукували на 3D-принтері, в Японії випробували корабель, яким керує штучний інтелект, а в Італії створили концепт «летючої яхти».
08 січня 2022
Китайські вчені виявили воду у зразку місячного ґрунту, доставленого на Землю місією Chang’E-5 у грудні 2020 року.