Білий дім готує проект заяви для Трампа щодо введення надзвичайного стану - CNN

Білий дім готує проект заяви для Трампа щодо введення надзвичайного стану - CNN

Укрінформ
Адміністрація президента США Дональда Трампа підготувала проект прокламації президента про введення надзвичайного стану на південному кордоні США у зв'язку з проголошеною раніше "гуманітарною кризою" та загрозою безпеці.

Про це повідомив у четвер американський телеканал CNN із посиланням на документ, який потрапив у розпорядження ЗМІ.

"Білий дім готує проект прокламації для президента Дональда Трампа щодо оголошення надзвичайного стану національного рівня вздовж південного кордону, що також встановлює потенційне фінансування в розмірі $7 мільярдів на (будівництво – ред.) прикордонної стіни, якщо він (Трамп – ред.) піде цим шляхом", - зазначає телеканал.

Читайте також: Сенат США провалив дві спроби припинити "шатдаун"

Глава Білого дому й раніше не виключав можливості задіяти свої повноваження для проголошення надзвичайного стану й долучення Міністерства оборони для зведення стіни на кордоні.

При цьому, наводиться ряд цитат з проекту прокламації президента.

"Величезна кількість іноземців, які щодня незаконно в'їжджають до Сполучених Штатів, є безпосередньою загрозою безпеці нашої нації і становить надзвичайну ситуацію національного рівня", - йдеться в документі.

Читайте також: Трамп закликав американців молитися за нову стіну на кордоні

"Я, Дональд Трамп, маючи повноваження, надані мені Конституцією та законами Сполучених Штатів Америки, включно із Законом про національні надзвичайні ситуації (50 USC 1601), дійсним оголошую введення надзвичайного стану національного рівня на південному кордоні Сполучених Штатів", - йдеться в проекті прокламації.

Читайте також: Білий дім наполягає на виступі Трампа перед Конгресом - ЗМІ

Як повідомляв Укрінформ, ініціатива президента Трампа побудувати нову стіну на кордоні з Мексикою призвела до найбільшого урядового "шатдауну" в історії США.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-