У Гаазі оголосили про початок роботи міжнародного Реєстру збитків

У Гаазі оголосили про початок роботи міжнародного Реєстру збитків

Укрінформ
У Гаазі на міжнародній конференції "Відновлення справедливості для України" оголосили про запуск подання заяв до Реєстру збитків, завданих агресією РФ проти України.

В ексклюзивному коментарі кореспонденту Укрінформу в Гаазі заступниця керівника Офісу Президента Ірина Мудра назвала цей момент історичним.

"Цей момент є історичним. Для мене особисто він ще й емоційний, тому що одразу після початку повномасштабного вторгнення ми разом із кількома юристами почали відпрацьовувати варіанти: куди можуть звернутися наші люди, які вже постраждали чи ще постраждають від цієї агресії, щоб отримати компенсацію за завдані збитки, шкоду чи втрати. Виявилося, на жаль, що чинних юридичних механізмів щодо отримання компенсації було не достатньо. А якщо вже казати щиро, то їх і зовсім не було. Тому на початку травня Указом Президента була створена робоча група на чолі з керівником Офісу Президента Андрієм Єрмаком. Вона мала напрацювати міжнародний-правовий механізм, який могли би використовувати наші громадяни для отримання компенсації. Після цього була тривала та наполеглива праця цієї робочої групи… І ось ми маємо сьогодні відкриття роботи Реєстру для прийому заяв, запуск Реєстру в експлуатацію. Це означає, що перша категорія постраждалих уже матиме змогу віднині подавати заяви в цей міжнародний Реєстр збитків", – розповіла Мудра.

Читайте також: Запуск Міжнародного реєстру збитків: Шмигаль прогнозує до 8 мільйонів заяв від українців

Реєстр починає приймати заяви на компенсацію шкоди постраждалим від збройної агресії РФ. Поки що йдеться про одну категорію заявників, а саме пошкодження або знищення житлового майна. Загалом Реєстр налічуватиме понад 40 категорій.

"На сьогодні Рада Реєстру уже затвердила категорії збитків. Їх понад сорок. Категорії збитків стосуються трьох основних суб'єктів: фізичні особи, юридичні особи та держава Україна. Ми говоримо про сотні мільярдів доларів збитків, яких Російська Федерація своєю неспровокованою агресією завдала державі Україна, українцям і бізнесу. Відповідно до нещодавнього звіту Світового банку та міжнародних організацій, попередня сума збитків оцінена в 486 млрд дол. І це без урахування шкоди фізичним особам. Тобто це виключно те, що було оцінено на рівні держави. І ми можемо з упевненістю стверджувати, що ця цифра зросте щонайменше вдвічі. Тому навіть тих активів, які на сьогодні є в інших юрисдикціях, не вистачить для покриття всієї суми", – сказала Мудра.

Читайте також: Відсьогодні у «Дії» можна подати заяву про пошкоджене майно до міжнародного Реєстру збитків

Раніше Прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що у вівторок, 2 квітня, в Гаазі має розпочати роботу Міжнародний реєстр збитків. Загалом очікується до 8 млн заяв від українців, які постраждали від збройної агресії Росії.

Як повідомляв Укрінформ, Реєстр збитків завданих агресією РФ проти України – це перша складова глобального компенсаційного механізму, розробку якого ініціювало Міністерство юстиції України ще у травні 2022 року разом із міжнародними партнерами. Передбачається, що компенсаційний механізм включатиме Реєстр збитків, та в майбутньому – комісію з розгляду заяв та відповідний фонд.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-