Відбудова і заморожені російські активи: Україна та Бельгія обговорили співпрацю

Відбудова і заморожені російські активи: Україна та Бельгія обговорили співпрацю

Укрінформ
Україна і Бельгія активізують економічне співробітництво та співпрацю щодо подальшого використання заморожених російських активів для відбудови нашої країни.

Про це йшлося під час розмови першого віцепрем’єр-міністра - міністра економіки України Юлії Свириденко із міністром співробітництва з питань розвитку Бельгії Кароліною Женни, повідомляє Укрінформ з посилання на пресслужбу Мінекономіки.

«Минулого року українська економіка перейшла до відновлення, але наразі ми досі маємо дуже обмежені фінансові можливості. Адже завдяки зібраним в Україні податкам ми можемо фінансувати армію, яка боронить країну від окупантів, а коштом зовнішньої допомоги – соціальну сферу та відновлення. Щоб прискорити ці процеси, ми намагаємось залучити приватний капітал для відбудови країни. Також одним із важливих джерел цього фінансування мають стати заморожені активи рф. Росія має заплатити за свої злочини, як фігурально, так і буквально», - наголосила Свириденко.

Вона подякувала Бельгії за просуваня розв'язання питання подальшого використання заморожених російських активів для відбудови України.

Сторони обговорили подальші кроки щодо співпраці в цьому напрямі. А саме – створення дієвого механізму компенсації збитків, завданих агресією РФ проти України. Він передбачає створення трьох ключових елементів – Міжнародного реєстру збитків, компенсаційної комісії та фонду, який ці компенсації сплачуватиме.

Читайте також: ЄС наблизився до «освоєння» заморожених активів РФ: у Мін’юсті розповіли, що це дає Україні

Бельгійська сторона висловила зацікавленість взяти участь у розмінуванні та відновленні Чернігівщини, а також у реалізації інфраструктурних проєктів.

Під час зустрічі сторони обговорили шляхи збільшення експортного потенціалу України, можливості для розширення програм страхування воєнних ризиків, в тому числі й для підприємств малого та середнього бізнесу. Окремо зупинились на модернізації програми пільгового кредитування «5-7-9%», а також реалізації програм інтеграції українців, які повертаються з-за кордону, в ринок праці та підприємництво, а також можливості залучення Бельгії для розширення таких програм.

Читайте також: Конфіскація заморожених активів РФ була б законною - міжнародні експерти

Як повідомлялося, у межах українсько-данського енергетичного партнерства розроблено Каталог критично важливих технологій для енергетичного сектору України.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-