Коронавірус завадив приїхати на фестиваль до 400-річчя Хотинської битви делегаціям 4 країн

Коронавірус завадив приїхати на фестиваль до 400-річчя Хотинської битви делегаціям 4 країн

Укрінформ
У Хотині Чернівецької області сьогодні розпочинається триденний фестиваль "400 років Хотинської битви". На нього планували приїхати делегації із Туреччини, Литви, Молдови, Румунії та Польщі. Але через пандемію коронавірусу свою присутність підтвердили лише делегації із двох гмін (громад) Польщі.

Про це кореспонденту Укрінформу розповів голова Хотинської територіальної громади Андрій Дранчук.

"На сьогодні підтвердили свою присутність на фестивалі делегації двох гмін Польщі, більше закордонних гостей не буде. На жаль, цього року пандемія коронавірусу внесла свої корективи. Адже до нас мали приїхати ще делегації з Румунії, Молдови, Литви, Туреччини", – сказав Дранчук.

Він повідомив, що вже сьогодні, 8 жовтня, відбудеться відкриття фестивалю-конкурсу сучасної української популярної пісні "Дністер-ріка", який проведуть у межах відзначення 400-річчя Хотинської битви.

"Святкування відбуватиметься протягом п'ятниці, суботи і неділі у центральній частині міста та у Хотинській фортеці. Зокрема, у фортеці проведуть реконструкцію Хотинської битви. Паралельно у місті проводитиметься регіональний фестиваль-конкурс сучасної пісні "Дністер-ріка". Цього року у нас головою журі буде Герой України, народна артистка Ніна Матвієнко. Участь візьмуть близько 20 учасників з усієї України, сьогодні починаються перші прослуховування", – додав Хотинський міський голова.

Читайте також: У Чернівецькому театрі скасували всі вистави через спалах коронавірусу

Під час триденного фестивалю "400 років Хотинської битви" також відбудеться смолоскипна хода реконструкторів від фортеці до міста, вогняне шоу, фестиваль повітряних зміїв, концерт за участю гурту "Kozak System" тощо.

Як повідомлялося, в межах програми Президента "Велика реставрація" на території Хотинської фортеці цьогоріч проведуть реставраційний ремонт під'їзного мосту, укріплять підпірну стіну замку та здійснять ще низку ремонтно-реставраційних робіт.

Битва під Хотином між об’єднаними силами Речі Посполитої і українського козацтва під проводом Петра Сагайдачного з одного боку та військом Османської імперії – з іншого тривала з 2 вересня до 3 жовтня 1621 року. Вона стала завершальним етапом Хотинської війни 1620-1621 років – воєнного протистояння між султанською Туреччиною і Річчю Посполитою.

Читайте також: Хотин - місце козацької слави: цикл «Фортеці України», випуск восьмий

Польське військо (майже 31 тисяча вояків) зупинилося під Хотином. На допомогу йому прибуло козацьке військо (понад 14 тисяч осіб), у складі якого був і загін під проводом Петра Сагайдачного.

Жорстокі бої під Хотином тривали майже місяць, але завдяки козакам поляки вистояли. Зазнавши поразки, османський султан Осман II був змушений припинити війну.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-