На Прикарпатті створили «Гастромандрівку слідами українських літераторів»

На Прикарпатті створили «Гастромандрівку слідами українських літераторів»

Укрінформ
На Прикарпатті розробили проєкт «Гастромандрівка слідами українських літераторів» з двома маршрутами – дводенним на Верховинщині й одноденним у Івано-Франківську.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Верховинська селищна рада у Фейсбуці.  

"Проєкт "Гастромандрівка слідами українських літераторів" передбачає створення двох гастрономічних маршрутів. Перший – лінійний, дводенний маршрут селами Криворівня, Красноїлля, Бистрець, Буркут і селищем Верховиною Верховинського району та другий – одноденний кільцевий маршрут містом Івано-Франківськом", – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що у концепції проєкту – висвітлення літературної спадщини Лесі Українки, Станіслава Вінценза, Параски Плитки-Горицвіт, Петра Шекерика-Доникового, Гната Хоткевича й Івана Франка. Маршрут буде прокладено історичними місцями та доповнено гастрономічною спадщиною.

"Дорогою на маршрутах турист зможе спробувати спеціальну гуцульську кухню у гуцульських садибах, ресторанах, яку любили та куштувати літератори", – зауважили у селищній раді.

Читайте також: Для відвідувачів лавандового поля на Закарпатті приготували кошик крафтової продукції

Тут переконані, що знайомство з національною кухнею – «магніт», який притягує туристів з різних куточків світу.

"Розвиток гастрономічного туризму є якірним елементом для відновлення та зміцнення туристичної інфраструктури, гастрономічної та ресторанної сфери, а також винятково важливим є розвиток сільських територій через підтримку зеленого туризму та фермерських господарств", – наголосили у селищній раді. 

Наразі Верховинська селищна рада подала проєкт «Гастромандрівка слідами українських літераторів» спільно з громадською організацією «Дорога смаку Прикарпаття» до  Українського культурного фонду. За експертною оцінкою проєкт отримав 442 бали із 500 можливих і посів 7 місце у рейтингу з 138 заявок.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-