Дніпром планують запустити туристичні маршрути з Києва до Канева та Чорнобиля

Дніпром планують запустити туристичні маршрути з Києва до Канева та Чорнобиля

Укрінформ
У межах реформи річкових перевезень і відновлення внутрішніх водних шляхів Міністерство інфраструктури цьогоріч розглядає можливість запуску туристичних маршрутів Дніпром за напрямками Київ – Канів і Київ – Чорнобиль.

Про це говорилося під час онлайн-наради щодо розвитку річкового туризму в Україні, передає Укрінформ із посиланням на пресслужбу Мінінфраструктури.

«Старт реформи внутрішніх водних шляхів залишається одним із основних пріоритетів роботи Мінінфраструктури на цей рік. Відновлення ВВШ – це не лише про збільшення вантажопотоку на річці, а й про розвиток пасажирських річкових перевезень. Ми маємо чудові туристичні маршрути, наприклад, Канів і Чорнобиль, де такий вид сполучення користуватиметься попитом і буде найбільш оптимальним. І ми маємо це розвивати», – зазначив міністр інфраструктури Владислав Криклій.

За його словами, відомство продовжує роботу над розробленням та прийняттям близько 50 підзаконних актів, необхідних для належного функціонування внутрішніх водних шляхів після набуття чинності закону «Про внутрішній водний транспорт».

Читайте також: На Київщині з'явиться туристичний маршрут Дніпром

Водночас розробляється Стратегія розвитку внутрішнього водного транспорту, у плані заходів до якої будуть передбачені кроки щодо розвитку пасажирських перевезень.

«На час пандемії внутрішній туризм залишатиметься в пріоритеті. Тому ми маємо зробити все можливе, щоб потужності Дніпра використовувалися не на 10%, як зараз, а на повну, як це було ще в часи Київської Русі, коли існував славнозвісний шлях «із варяг у греки», – підкреслив міністр.

Під час наради її учасники також обговорили можливість запуску туристичних маршрутів річкою за напрямками Київ – Канів і Київ – Чорнобиль.

Як нагадали у пресслужбі, 3 грудня 2020 року Верховна Рада України ухвалила законопроєкт 1182-1-д «Про внутрішній водний транспорт», який дає старт реформі річкових перевезень в Україні, перетворюючи річку Дніпро на потужну транспортну артерію. Відповідне рішення підтримали 276 депутатів.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-