У Карпатах планують створити всесезонний туристичний кластер

У Карпатах планують створити всесезонний туристичний кластер

Укрінформ
Керівник Офісу Президента Андрій Єрмак провів нараду, де відбулося обговорення проєкту створення в Карпатах високогірного всесезонного спортивно-туристичного кластера «Боржава».

Про це повідомляється на сайті глави держави.

Проєкт презентував представник австрійської гірськолижної індустрії, багаторічний учасник підготовки літніх та зимових Олімпійських ігор, бенефіціарний власник компанії «Боржава Ессет» Гернот Ляйтнер.

Він зазначив, що пандемія коронавірусу створила такі умови, коли кожна держава береться розвивати внутрішні ресурси. Україна має унікальні ресурси та природу, а місце розміщення майбутнього кластеру – полонина Боржава з її розташуванням і транспортним сполученням сприятимуть розвитку туристичного потенціалу всього регіону.

Тож Ляйтнер висловив сподівання, що сьогоднішня зустріч стане ключовою для розвитку проєкту, підписання меморандуму, в якому зафіксовані всі кроки, що мають бути виконані державою, громадами й інвесторами, та його реалізації.

Керівник Офісу Президента констатував, що Україна зацікавлена у втіленні цього проєкту, та зазначив, що присутні на його обговоренні – це ті, хто буде офіційно залучений до роботи над його реалізацією.

Читайте також: На Закарпатті готують нову атракцію для туристів

Єрмак запропонував створити на базі Національної інвестиційної ради робочу групу щодо реалізації проєкту. Він має бути погоджений з профільними міністерствами, повинні бути узгоджені всі юридичні питання, питання співпраці з інвесторами тощо, підготовлена детальна презентація.

«Що швидше ви будете готові презентувати Президенту детальний проєкт, терміни, кошторис – то краще. Ми готові сприяти на всіх рівнях», – зазначив керівник Офісу глави держави.

«Щойно ці два етапи будуть пройдені, ми після опрацювання меморандуму юристами будемо готові його підписати», – додав він.

Єрмак також розповів, що за дорученням Володимира Зеленського Офіс Президента спільно з Національним олімпійським комітетом опрацьовує питання приїзду в Україну голови МОК, і висловив переконання, що це було б доброю нагодою показати, як Україна готується до того, щоб стати одним з учасників конкурсу на проведення Олімпійських ігор.

Своєю чергою міністр молоді та спорту Вадим Гутцайт повідомив, що президент НОК Сергій Бубка працює над питанням участі України у конкурсі на проведення Олімпійських ігор 2028-го чи 2030 року. Він також зазначив, що як колишній учасник Олімпійських ігор підтримує реалізацію проєкту, який дасть значний поштовх для розвитку масового спорту та спорту вищих досягнень, зокрема його зимових видів.

Читайте також: Суд скасував висновок Закарпатської ОДА щодо будівництва вітряків на Боржаві

Позицію про добрі перспективи для України від реалізації проєкту підтримали й міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Ігор Петрашко та міністр захисту довкілля і природних ресурсів Роман Абрамовський. Петрашко зазначив, що для цього можна залучити механізми державно-приватного партнерства та «інвестиційну няню». Зі свого боку Абрамовський наголосив на важливості збереження природного середовища у місці створення кластеру.

Секретар Національної інвестиційної ради Леван Варшаломідзе зауважив, що відповідна робоча група може розпочати свою діяльність уже після завершення цієї зустрічі.

Фото: president.gov.ua

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-