У Звенигороді з'явиться унікальний історико-культурний парк

У Звенигороді з'явиться унікальний історико-культурний парк

Фото, відео
Укрінформ
На Львівщині створять історико-культурний парк "Древній Звенигород".

Про це під час брифінгу поінформували автори проекту, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Ідея виникла під час розгляду генерального плану Звенигорода на історико-містобудівній раді, але так як для села не розробляються історико-архітектурні опорні плани, ми вирішили створити цей проект щодо забудови парку, щоб зберегти цінну територію та археологічний ландшафт. Цей проект - один із трьох нашого департаменту - переміг на конкурсі проектів регіонального розвитку Мінрегіону і отримав секторальну підтримку. Ми проситимемо статус національного для заповідника і це є наша принципова позиція, щоб зберегти історичні витоки", – зазначила т.в.о. директора департаменту архітектури та містобудування ЛОДА Оксана Ткачук.

За її словами, спочатку буде впорядковано територію пам'ятки та центральної площі села. Наступний крок - консервація пам'яток княжої доби, паралельно створюватимуться туристичні маршрути. Відвідувачі парку зможуть побачити елементи археологічної пам’ятки – давнього Звенигорода. Зокрема, давні церкви, княжий дитинець, господарські будівлі й оборонні укріплення.

На реалізацію проекту виділили близько 12 млн грн у межах секторальної бюджетної підтримки ЄС.

Як повідомляв Укрінформ, нещодавно у Звенигороді відкрили оновлений музей давньоруського міста. Його експозицію склали артефакти, знайдені під час археологічних досліджень цього літописного поселення, оскільки перша згадка про нього датована 1087 (за іншими даними – 1086) роком. На початку IІ тис. н.е. Звенигород став укріпленим містом та важливим стратегічним пунктом західних руських земель.

Про Звенигород згадують у "Повісті временних літ" та в Іпатіївському літописі, коли розповідають про повернення Ярополка з Польщі 1087 року. Саме на підході до Звенигорода, згідно з літописом, Ярополка й убили.

Тут правив правнук Ярослава Мудрого Володимирко, який почав процес об'єднання галицьких князівств, приєднавши до Перемишля та Звенигорода території Галича й Теребовлі.

Читайте також: Житомирщина зробить ставку на сім напрямків туризму

На початку 1140-х років становлення міцного західно-руського князівства завершилося і після перенесення Володимирком столиці до Галича (1141 або 1144 рік) було створено єдине Галицьке князівство. Після цього роль Звенигорода зменшилася.

Візуалізація авторів проекту

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-