Новий парк на Чернігівщині покаже землю до появи людини

Новий парк на Чернігівщині покаже землю до появи людини

Фото
2132
Укрінформ
У п’ятницю, 13 жовтня, новий парк природи "Беремицьке" відкриється в однойменному селі Чернігівської області.

Як розповіла менеджер проекту Тетяна Ферлевська, створення парку розпочалося ще 2015 року й роботи з розширення та наповнення його території ведуться досі, повідомляє Zruchno.Travel.

"Адже це незвичайний парк – він повинен показати відвідувачеві, якою була земля до появи тут людини, коли на кордоні лісостепу паслися стада тарпанів, турів, зубрів, оленів та інших копитних. Парк – це втілена частина європейської програми ревалдинга", – пояснила Ферлевська.

Сьогодні тут живуть польські коники, лисиці, зайці та європейські косулі, однак зараз ведуться переговори з іншими парками про обмін тваринами. В "Беремицькому" вже почали проводити перші екскурсії – до офіційного відкриття парку природи його відвідали близько 700 осіб, переважно школярі.

Читайте також: У реставрацію "Чернігова стародавнього" щороку вкладають до 2 млн грн

Вартість ознайомчої екскурсії за першим маршрутом парку – 50 гривень для дорослих і 30 гривень для дітей; спеціалізовані екскурсії для школярів – 40 гривень. Як зазначають організатори проекту, з групами школярів працюють екскурсоводи за темами, які заздалегідь обумовлюються (біологія, зоологія, орнітологія). Парк приймає відвідувачів за попереднім записом.

У парку вже підготовлено й туристичну інфраструктуру. Гостям пропонують не тільки піші прогулянки, а й відвідування стайні, катання на возі-кареті, запряженій кіньми, підйом на оглядову вежу. Крім того, на території є кафе.

Читайте також: На Херсонщині облаштують "Козацькі плавні"

У межах офіційного відкриття парку відбудеться засідання "круглого столу" на тему: "Екоідеї в Україні. Ревайлдінг – перспективна природоохоронна ідеологія", в якому візьмуть участь державні, громадські та наукові організації.

Варто зазначити, що ревайлдинг – це природоохоронна ідеологія, заснована на відновленні характерних для регіону високопродуктивних екосистем шляхом поетапного повернення тварин у місця споконвічного ареалу. Основними консультантами проекту є інноваційний нідерландський фонд ARK Nature та учасники програми зі збереження природи Rewilding Europe.

Фото: beremytske.com.ua

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-