Американські сенатори закликають FIFA позбавити Росію права на ЧС-2018

Американські сенатори закликають FIFA позбавити Росію права на ЧС-2018

Укрінформ
Сенатори США звернулися до Міжнародної федерації футболу (FIFA) із закликом позбавити Росію права проведення Чемпіонату світу з футболу 2018 (ЧС-2018) через експлуатацію північнокорейських працівників.

Про це йдеться у відкритому листі президенту FIFA Джанні Інфантіно від імені восьми американських сенаторів на чолі з демократом Бобом Менендесом.

"Сенатори закликали президента FIFA Джанні Інфантіно розглянути питання про дискваліфікацію Росії як приймаючої країни чемпіонату світу 2018 року, якщо незалежне розслідування визначить, що російський уряд або місцевий оргкомітет були співучасниками примусової праці північнокорейських будівельників", - йдеться у повідомленні.

У листі зазначається, що північнокорейські працівники, які будують футбольні стадіони в Росії, стикаються з експлуатацією, примусовою та неоплачуваною працею.

"Як організація, здатна впливати на життя мільярдів вболівальників, спортсменів та робітників у всьому світі, FIFA повинна виконувати свої зобов'язання у сфері прав людини. Захист робітників та спортсменів від примусової праці повинен бути ключовим елементом цих зобов'язань. Якщо FIFA не вдасться вжити заходів проти Росії та Північної Кореї, це буде сприйматися як терпимість до огидної практики цих країн", - зазначили сенатори.

Читайте також: Шість країн просять FIFA забрати в Катару право на чемпіонат світу-2022

Крім цього, у своєму листі сенатори також закликали FIFA виключити Північну Корею з членства в організації, посилаючись на повідомлення про те, що режим Кім Чен Ина погано поводився з власними спортсменами.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-