Мовні квоти: Нацрада назвала телеканали, де найбільше і найменше української

Мовні квоти: Нацрада назвала телеканали, де найбільше і найменше української

Укрінформ
Нацрада з питань телебачення і радіомовлення у другому кварталі 2021 року провела моніторинг 27 загальнонаціональних телеканалів щодо дотримання мовних квот і виявила, що обсяг української мови в їхньому ефірі відповідає вимогам закону.

Про це повідомила під час засідання 17 червня член Національної ради Олена Ніцко, передає кореспондент Укрінформу.

«У нас є телевізійні канали, де частка мовлення українською мовою у відрізках з 7:00 до 18:00, з 18:00 до 22:00 становить 100%. Це такі телеканали, як «UA:Перший», «НЛО», «Індіго», «М1», «ХSport», «Рада», «Прямий», «UA:Культура», а також дитячі канали традиційно здійснюють своє мовлення виключно українською мовою – це «ПлюсПлюс», «Піксель TV» і «Zoom», - сказала Ніцко.

Читайте також: ВР врегулювала порядок призначення членів Нацради

Вона додала, що наблизилися до лідерів телеканали «К2» - 99%, «5 канал» - 99%, «Еспресо» - 98%, «Мега» - 95%, «ТЕТ» - 99%. Також високі показники, які перевищують 90%, у телеканалів "СТБ", "Україна 24", "2+2". Наступними в умовному рейтингу телеканалів за обсягом української мови наступними є «Новий канал» – 89%, «ICTV» та «Ентер фільм» – 84%.

Найменша частка української мови, за її словами, - на каналах «Інтер» та «К1» - 77%, «НТН» та «1+1» - 79%, «Україна» - 78%.

Ніцко також повідомила, що Національна рада з питань телебачення і радіомовлення провела окремий моніторинг загальнонаціональних телеканалів «1 + 1», «Інтер», «Україна», ICTV і не виявила порушень закону на предмет дотримання мовних квот у вечірньому прайм-таймі, про що заявляв Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь.

Читайте також: Нацрада оштрафувала чотири радіостанції за порушення мовних квот

«Національна рада провела окремий моніторинг 4-х мовників на звернення Уповноваженого із захисту державної мови. Секретаріат Уповноваженого провів свій моніторинг телеканалів і на його підставі нібито виявилися порушення у діяльності таких телеканалів, як «1+1», «Інтер», «Україна» та ICTV. Ми дуже уважно перевірили дані, які були нам надані, і проаналізували тижневий моніторинг ефіру цих мовників відповідно до визначених законом умов. Період брався такий, як в Уповноваженого, – з 17 по 23 травня, часові відрізки з 18:00 до 22:00. Ми опрацювали загальний обсяг мовлення – 28 годин по кожному з телеканалів. За результатами цього моніторингу Національна рада отримала такі дані: «1+1» - частка державної мови 79%, «Україна» - 76%, ICTV – 84%, «Інтер» - 77%», - сказала Ніцко.

Вона також, що повноваженням здійснювати офіційний моніторинг мовників, згідно з положеннями чинного законодавства, наділений єдиний орган державного регулювання діяльності у сфері телебачення і радіомовлення – Національна рада. І позапланові перевірки призначаються лише у разі, коли Національна рада виявила ознаки порушення.

Також Ніцко нагадала, що раніше Національна рада уклала з Уповноваженим з питань державної мови меморандум, яким передбачено координацію дій, спільних заходів, спрямованих на забезпечення відповідних законодавчих норм. «Ми сподіваємось, що в подальшому оприлюднення висновків будь-яких моніторингів, які здійснює Офіс Уповноваженого, будуть відбуватися, як записано в нашому меморандумі, - на основі принципів рівності, партнерства, захисту інтересів один одного», - зауважила вона.

Читайте також: Після послаблення карантину побільшало скарг на порушення мовного закону - Кремінь

Як повідомляв Укрінформ, 9 червня в Уповноваженого із захисту української мови заявили про недотримання загальнонаціональними телеканалами - «Україна», «1+1», «Інтер» у вечірній прайм-тайм з 17 по 23 травня вимог обов’язкового обсягу мовлення державною мовою.

За результатами моніторингу Секретаріату Уповноваженого із захисту державної мови, загальна тривалість передач та фільмів у загальному тижневому обсязі мовлення телеканалу «Україна» частка передач та фільмів державною мовою від загальної тривалості передач та/або фільмів складає 69,9% (менше обов’язкових 75%), телеканалу «1+1» - 70,9% (менш як 75%), телеканалу «Інтер» 72,9% (менш як 75%). Водночас частка передач та фільмів державною мовою від загальної тривалості передач та/або фільмів телеканалу «ICTV» складала 80,2% (понад 75%).

Національна рада з питань телебачення та радіомовлення провела моніторинг загальнонаціональних телеканалів «1+1», «Інтер», «Україна», ICTV і не знайшла порушень закону щодо дотримання мовних квот у вечірньому прайм-таймі, повідомила 17 червня член Національної ради Олена Ніцко.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-