Мін'юст просять розробити механізм стягнення з РФ компенсацій жертвам Голодомору

Мін'юст просять розробити механізм стягнення з РФ компенсацій жертвам Голодомору

Фото
Укрінформ
Учасники Міжнародної конференції "Штучні голоди в Україні ХХ століття", що проходить у Києві, ініціюють стягнення з Російської Федерації компенсацій жертвам Голодомору та їхнім родинам.

Це є одним із пунктів проекту резолюції конференції, який зачитав голова Всеукраїнської правозахисної організації "Меморіал" ім. Василя Стуса Степан Кубів, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Звернутися з пропозицією до Міністерства юстиції України щодо опрацювання юридичного механізму повернення компенсаційних виплат постраждалим від Голодомору та членам їх сімей за рахунок Російської Федерації як правонаступниці Радянського Союзу", - зачитав Кубів.

Як прокоментував перший президент незалежної України Леонід Кравчук на брифінгу представникам ЗМІ, навіть якщо українці не отримають від Росії матеріальної компенсації за злочин Голодомору, це стане підставою ширше говорити про цей злочин з боку радянської влади. 

Читайте також: Кравчук пропонує саджати тих, хто "танцює" навколо теми Голодомору

"Якщо нам навіть копійки не дадуть, сам факт постановки цього питання є історичним. І ми будемо потім весь час наголошувати відповідно до цього, що нас морили, нас убивали, нас заганяли під землю. А сьогодні вони навіть не хочуть з нами говорити. Я переконаний, що нам завжди потрібно давати оцінку і навколо неї робити ідеологію, навколо неї потрібно робити відповідні дії. Всіх без винятку - родина, наука, влада, засоби масової інформації", - підкреслив Кравчук.  

Міжнародна конференція «Штучні голоди в Україні ХХ століття»/ Фото Володимира Тарасова

У конференції взяли участь колишні президенти України Леонід Кравчук та Віктор Ющенко, представники Всеукраїнської правозахисної організації "Меморіал" ім. Василя Стуса та інших громадських організацій, Світового конгресу українців, науковці, представники влади, церкви, науковці.  

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-