
У тегеранському театрі відбулася прем’єра вистави про Голодомор в Україні
На сцені театру Neauphle-le-Chateau в Тегерані відбулася прем’єра вистави про штучний голод у 1932-33 роках в Україні за іранською п'єсою «Голодомор».
23 лютого 2021
На сцені театру Neauphle-le-Chateau в Тегерані відбулася прем’єра вистави про штучний голод у 1932-33 роках в Україні за іранською п'єсою «Голодомор».
19 лютого 2021
Фільм «Антон і червона химера» режисера Зази Урушадзе вийде у кінотеатральний прокат 18 березня, наразі ж презентовано перший трейлер стрічки.
17 лютого 2021
Міністр культури й інформаційної політики Олександр Ткаченко заявив, що значним викликом для МКІП є завершення будівництва Музею Голодомору.
26 січня 2021
Українські активісти підготували черговий лист-звернення до Петиційної комісії німецького Бундестагу щодо визнання Голодомору геноцидом українського народу.
06 січня 2021
У Києві під посольством Ізраїлю відбулася акція протесту з вимогою визнати Голодомор 1932-33 років геноцидом українського народу.
26 грудня 2020
У Резиденції Надзвичайного і Повноважного Посла України у ФРН Андрія Мельника в Берліні відбувся різдвяний концерт талановитої української піаністки Катерини Тітової.
24 грудня 2020
Генеральний консул України в Кракові Вячеслав Войнаровський оглянув експозицію виставки витинанок української майстрині Дарії Альошкіної «Віночок пам'яті», присвяченій жертвам геноциду українського народу – Голодомору 1932-1933 рр.
22 грудня 2020
23 грудня в берлінській резиденції Посла України в ФРН відбудеться різдвяний фортепіанний концерт, присвячений пам’яті жертв Голодомору 1932-33 років.
17 грудня 2020
Центральний державний архів зарубіжної україніки (ЦДАЗУ) повідомив про відкриття нової рубрики «За документами ЦДАЗУ: імена і події», присвяченої добре знаним і маловідомим діячам української діаспори та їх діяльності.
11 грудня 2020
Українці Хорватії звернулися до парламенту країни з проханням повторно включити до порядку денного питання засудження та визнання Голодомору 1932-1933 років геноцидом проти українського народу.
10 грудня 2020
Племінниці відомого російського кінокритика Антона Доліна вчителька не дозволила прочитати на уроці доповідь про Голодомор в Україні.
Пластуни в Австрії знайшли поховання австрійського інженера-хіміка Александра Вінербергера, який потайки створив та зберіг світлини Голодомору 1932-1933 років у Харкові - єдині фотосвідчення геноциду українського народу в місті.
09 грудня 2020
Заперечення Росією Голодомору 1932-1933 років як акту геноциду українського народу співмірне вчиненню цього злочину.
Про діяльність Світового конґресу українців (СКУ) та найважливіши події з життя світових українських громад у листопаді та грудні розповідається у віснику СКУ.
Петицію про включення слова «Голодомор» у найбільші словники словники англійської мови, включаючи Мерріам-Вебстер, Оксфорд та Dictionary.com, підписали вже понад 36 тисяч осіб.
08 грудня 2020
За ініціативою Української школи у м. Стокгольм відбувся перегляд моновистави «Брудні хустинки Сталіна» шведською мовою авторства шведської акторки Гелени Торнквіст.
07 грудня 2020
Канадський інститут українських студій, КІУС (англ. Canadian Institute of Ukrainian Studies, CIUS) оголосив про старт постдокторської стипендіальної програми Temerty Post-Doctoral Fellowship з дослідження Голодомору на 2021-2022 рр.
01 грудня 2020
Польська державна телекомпанія TVP покаже на цьому тижні кінострічку українського режисера Андрія Ткача «Голод до правди» з нагоди Дня пам’яті жертв голодоморів в Україні.
Книга «Holodomor. Primavera in Ucraina» відомого політолога, історика, письменника Руджеро Д’Алессандро побачила світ в Італії.
Книга «Holodomor. Primavera in Ucraina» відомого політолога, історика, письменника Руджеро Д’Алессандро побачила світ в Італії.
30 листопада 2020
У різних куточках планети українці упродовж останніх днів листопада запалювали Свічки Пам’яті та вшановували жертв Голодомору-геноциду 1932-33 рр. в Україні.
Світовий конґрес українців (СКУ) віддав шану пам’яті жертвам Голодомору-геноциду 1932-33 рр. в Україні та презентував свій унікальний проєкт - Міжнародну мережу нащадків жертв Голодомору.
В США українці поставили собі за мету зробити тему про Голодомор-геноцид в Україні 1932-33 рр. частиною загальної середньої освіти, поширюючи знання про цю трагедію серед широкого загалу.
Українська спільнота у Римі в неділю під час поминальної акції за жертвами Голодомору вчергове звернулася до парламенту Італії з вимогою визнати актом геноциду штучний голод в Україні 1932–33 років та запровадити вивчення цієї теми у місцевих школах.
29 листопада 2020
У суботу, 28 листопада, у Стамбулі Вселенський патріарх Варфоломій вшанував пам'ять жертв організованого радянською владою Голодомору в Україні.
Представники посольства та духовенства православної та греко-католицької парафій у Відні провели поминальну молитву за жертвами сталінського Голодомору 1932-33 років в Україні.
Людство зобов’язане винести уроки зі злочину Голодомору та завжди відстоювати права людини.
28 листопада 2020
Посол Європейського Союзу в Україні Матті Маасікас заявив, що Голодомор за часів сталінського режиму був жахливим злочином проти українського народу та проти людства.
Представники української громади, українські дипломати, духовенство, військовослужбовці, міська влада вшанували у Варшаві, Гданську, Любліні, Кракові та інших містах Польщі пам'ять жертв Голодомору в Україні.
У регіонах України у День пам'яті про жертв голодоморів проходять меморіальні заходи. Цьогоріч через карантинні обмеження вони не такі велелюдні, як зазвичай.
Радник глави Офісу Президента Михайло Подоляк звинувачує колишнього Президента Петра Порошенка в тому, що в День пам'яті жертв голодоморів він "продовжує свою злісну місію розколювача".
У Молодіжному парку в Харкові, біля першого в Україні дерев'яного Хреста пам'яті жертв Голодомору, відслужили панахиду за загиблими.
У Страсбурзі та містечку Ольцайм, що у французькому історичному регіоні Ельзас, вшанували пам'ять жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні.
Український народ у світі має особливу місію – боротися з голодом у наші дні.
Виконувачка обов'язки Голови Верховної Ради Олена Кондратюк разом із керівниками депутатських фракцій та головами парламентських комітетів вшанували пам’ять жертв голодоморів в Україні.
Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба у День пам’яті голодоморів закликав продовжити боротьбу за донесення у світі правди про Голодомор 1932-1933 років та визнання його геноцидом українського народу.
Всесоюзний перепис населення 1937 року засвідчив реальну демографічну кризу в Україні через Голодомор.
Митрополит Київський і всієї України Епіфаній очолює панахиду на території Національного музею “Меморіал жертв Голодомору”.
Керівник Офісу Президента Андрій Єрмак з нагоди Дня пам'яті жертв Голодоморів закликав українців пам'ятати про цю жахливу трагедію.
Нацкорпус встановив біля посольства РФ у Києві десяток дерев’яних хрестів, під якими запалив свічки. Це перфоманс у пам’ять закатованих голодом українців.
Голодомор 1932-1933 років був помстою тоталітарного режиму за спротив та ідейні погляди українців.
В українському посольстві в Бухаресті відкрилася виставка «Голодомор: нищення ідентичності» до 87-х роковин Голодомору 1932-1933 років в Україні.
Радянському тоталітарному режиму через створений ним інформаційний вакуум вдавалося впродовж десятиліть приховувати трагедію Голодомору, але тепер світ знає реальні її масштаби.
У День пам'яті жертв Голодоморів Київський міський голова Віталій Кличко о 16 годині запалить свічку на знак пам’яті про голодне дитинство своєї бабусі.
Джеймс Мейс закликав запалювати свічку у своєму вікні, щоб вшанувати пам'ять загиблих під час геноциду українського народу
Президент Володимир Зеленський доручив Кабінету Міністрів вирішити питання з дофінансуванням проєкту Національного музею Голодомору-геноциду.
Президент Володимир Зеленський закликав українців 28 листопада, у День пам'яті жертв Голодоморів, о 16.00 годині приєднатися до загальнонаціональної хвилини мовчання та запалити у своїх вікнах свічку пам’яті.
Міністерство культури та інформаційної політики та Український інститут національної пам'яті закликають українців долучитися до акції "Запали свічку пам‘яті" сьогодні о 16 годині.
Президент України Володимир Зеленський та перша леді Олена Зеленська вшанували пам'ять жертв голодоморів в Україні.
Україна тричі проходила через жахи голодоморів, і нашим обов’язком є зберегти пам’ять про їх жертви і не допустити повторення подібної трагедії.
Завдані Україні внаслідок голодоморів рани не загояться навіть через сторіччя.
Голодомор був для комуністичного режиму способом "приборкати" українців, які чинили спротив тоталітаризму і боролися за власну державу, тому, вшановуючи пам'ять загиблих, ми також дбаємо про нашу самосвідомість та становлення української нації.
У суботу, 28 листопада, в Україні відзначається День пам'яті жертв Голодоморів.
27 листопада 2020
У католицькій церкві Берліна «Heilige Familie» (Святого сімейства) 27 листопада відбулась екуменічна панахида у пам’ять про жертви Голодомору в Україні у 1932-1933 роках.
Українське диппредставництво в Польщі звернулося до українців у польських містах із закликом приєднатися 28 листопада до вшанування жертв Голодомору 1932-33 років в Україні.
У Чернігові відбулася презентація першого в Україні фундаментального дослідження діяльності в колишньому СРСР контор так званого Торгсину - організації, яка в 1930-1936 роках за безцінь скуповувала в населення золото та інші коштовності і розквіт якої припав на період Голодомору.
Посольство України в Північній Македонії та представники української громади віддали шану пам’яті жертвам Голодомору 1932-33 рр. в Україні.
Міжнародне визнання Голодомору 1932-1933 років геноцидом має стати виявом міжнародної солідарності з українським народом.
В останні дні листопада Україна вшановує пам’ять жертв Голодомору, який залишився чорною міткою не тільки в українському минулому, але дається взнаки й донині
Норвезькі та українські активісти виступили з пропозицією підготувати громадські петиції на адресу Стортингу та Уряду Норвегії щодо визнання Норвегією злочину Голодомору геноцидом українського народу та належного вшанування пам’яті українців, які загинули тут у роки Другої світової війни, зокрема й під час звільнення північних регіонів Норвегії.