Геращенко: Наші закони про мовні права нацменшин сильніші, ніж подекуди в ЄС

Геращенко: Наші закони про мовні права нацменшин сильніші, ніж подекуди в ЄС

Укрінформ
Перший заступник Голови Верховної Ради Ірина Геращенко переконана, що ухвалений парламентом закон «Про освіту», зокрема його стаття про мову у сфері освіти, відповідає Європейській хартії з прав людини.

Про це вона сказала на брифінгу у Верховній Раді, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Цей закон наш повністю відповідає Європейській хартії з прав людини, і ми маємо законодавство, яке захищає права нацменшин в навчанні рідною мовою і яке набагато більш європейське і чітке, ніж у деяких наших європейських партнерів», - підкреслила віце-спікер.

Вона також зазначила, що під час зустрічей Президента Петра Порошенка в рамках його візиту до США тема реформування освіти неодноразово порушувалася главою держави, зокрема, він наголошував, що обов'язок Української держави захищати державну мову. За словами Геращенко, всі Президенти, з якими Порошенко мав зустрічі і розмови, а це Президенти Болгарії, Польщі, Словаччини, вони сприйняли з позитивом і розумінням цю позицію.

Читайте також: Закарпатські депутати попри протести закликали Порошенка ветувати закон про освіту

Як повідомляв Укрінформ, Верховна Рада 5 вересня ухвалила закон «Про освіту», який, зокрема, врегульовує питання використання української мови в галузі освіті. 19 вересня його підписав Голова Верховної Ради Андрій Парубій і направив на підпис Президенту.

Закон передбачає перехідний період для дітей, які вступили на навчання до 1 вересня 2018 року та зараз навчаються мовами нацменшин, до 1 вересня 2020 року. З 1 вересня наступного року дошкільну і початкову освіту діти можуть здобувати мовою відповідної національної меншини, при цьому паралельно вивчаючи державну.

З 5 класу діти національних меншин починатимуть навчатися державною мовою, а мову нацменшини вивчати як окрему дисципліну. Якщо мова нацменшини відноситься до мов Європейського Союзу, можливе викладання також нею однієї чи кількох дисциплін.

Водночас офіційні органи низки країн, які мають велику діаспору в Україні, висловили протест з приводу ухвалення цього закону.

Україна направила статтю 7 закону "Про освіту" на експертизу до Ради Європи.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-