Український дипломат отримав одну з найвищих нагород Японії

Український дипломат отримав одну з найвищих нагород Японії

5790
Ukrinform
Глава українського дипломатичного представництва в Австралії Микола Кулініч (з 2006 по 2013 рік - посол України в Японії) отримав від уряду Японії одну з найвищих державних нагород цієї країни - Орден Вранішнього Сонця, Золота та Срібна Зірка.

Про це, повідомляє кореспондент Укрінформу, йдеться у повідомленні прес-служби Посольства України в Австралії з посиланням на Міністерство закордонних справ Японії.

«Пан Кулініч - один з найбільш видатних експертів з питань Японії у Міністерстві закордонних справ України», - сказано в повідомленні

Орден Вранішнього Сонця із золотою та срібною зірками – це другий ступінь першої в історії Японії найвищої державної нагороди, заснованої за наказом імператора Мейдзі у 1876 році.

За рішенням уряду Японії таким орденом нагороджують за визначні досягнення у сфері міжнародних відносин, захисту навколишнього середовища, популяризацію японської культури. Посла Миколу Кулініча нагороджено «За особистий внесок у розвиток дружніх відносин і взаєморозуміння між Японією та Україною».

Одним з перших кавалерів ордену, в перший рік його заснування, став відомий французький правник Гюстав Еміль Буассонад, який брав безпосередню участь в укладенні першого цивільного кодексу Японії.

У 1884 році кавалером ордену став Хорас Кепрон – відомий американський меценат, поціновувач японського мистецтва, колекція якого є окрасою Смітсонівського музею у Вашингтоні.

У 2015 році Орденом нагороджено знаменитого італійського диригента Рікардо Муті.

Серед дипломатів такої честі удостоєний постійний представник США в Організації економічного співробітництва та розвитку - Констанс Морелла.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>