Фахівців МАГАТЕ не пускають до ядерних об'єктів на окупованому Донбасі - Кравчук

Фахівців МАГАТЕ не пускають до ядерних об'єктів на окупованому Донбасі - Кравчук

Укрінформ
Представники ОРДЛО не дають допуску фахівцям Міжнародного агентства з атомної енергії до ядерних об'єктів на окупованій частині Донбасу.

Як передає Укрінформ, про це в ексклюзивному коментарі телеканалу "Дом" повідомив глава української делегації в Тристоронньої контактній групі Леонід Кравчук.

"Є колосальна проблема - радіоактивні відходи. Ми ж знаємо, що на території ОРДЛО є шахти, в яких за радянських часів проводилися ядерні випробування. І ці шахти зараз затоплені, що може стати великою трагедією для регіону", - сказав Кравчук.

Він підкреслив, що Україна неодноразово пропонувала направити фахівців МАГАТЕ в окремі райони Донецької і Луганської областей для проведення аналізу стану ядерних об'єктів і надання варіантів розв'язання цього питання.

Читайте також: Донбас перебуває на межі екологічної катастрофи через «ядерну» шахту – Кравчук

"Я декілька разів з цього приводу звертався до Росії. Вони відповідають: це, мовляв, не наша справа, розмовляйте з ОРДЛО. А МАГАТЕ каже: ми таких країн не знаємо. МАГАТЕ не може вести відносини з людьми, які не визначені як суб'єкти міжнародного права", - пояснив глава української делегації в ТКГ.

На окупованій частині Донбасу залишилося як мінімум три ядерні об'єкти, які має проінспектувати МАГАТЕ, нагадує "Дом". Насамперед - шахта "Юнком" поблизу Єнакієвого, де у 1979 році з метою зниження напруги в гірському масиві був проведений підземний ядерний вибух (об'єкт "Кліваж"). Після вибуху утворилася склоподібна ядерна капсула, яка досі залягає під землею. У 2018 році у ОРДО припинили відкачку води з шахти "Юнком", що загрожує виходу на поверхню радіації.

Читайте також: До питної води на Донбасі скоро може потрапити радіація - Резніков

Також у переліку МАГАТЕ зазначено медичний заклад у Луганську і дослідницький апарат у Донецьку.

Як повідомлялося, Леонід Кравчук заявив, що представники окупованих районів Донецької та Луганської областей блокують кроки, спрямовані на мирне врегулювання ситуації на Донбасі.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-