
Затоплення «ядерної» шахти: на лінії розмежування перевірили ґрунт на вміст радіації
Показники вмісту радіаційних речовин у ґрунті на лінії розмежування в Донецькій області знаходяться у межах норми.
04 березня 2021
Показники вмісту радіаційних речовин у ґрунті на лінії розмежування в Донецькій області знаходяться у межах норми.
Дослідники з Університетського коледжу Лондона (Британія) та Університету ім. Джорджа Мейсона (США) знайшли на Сонці небезпечні частинки, які можуть вплинути, зокрема, й на життя людей на Землі.
25 лютого 2021
Тимчасово непідконтрольні уряду України території Донецької та Луганської областей перебувають на межі техногенно-екологічної катастрофи через радіаційне забруднення.
18 лютого 2021
Унаслідок пожеж, що сталися в Зоні відчуження у квітні-травні 2020 року, відбувся вторинний підйом штучних радіонуклідів з рослинності та ґрунтів і перенесення їх на значні відстані.
29 січня 2021
Карти забруднення Чорнобильської зони відчуження на сьогодні застаріли, оскільки вони змінюються після кожної пожежі, а особливо - змінилися після катастрофічної пожежі навесні 2020 року.
12 грудня 2020
На Рівненській атомній електростанції цієї ночі відбулося відключення енергоблоку №1.
11 грудня 2020
Причиною вчорашнього збою на атомній електростанції Olkiluoto в Еурайокі на заході Фінляндії було потрапляння до системи очищення радіоактивних вод теплішої води.
10 грудня 2020
На атомній електростанції Olkiluoto в Еурайокі на заході Фінляндії виникла позаштатна ситуація.
26 листопада 2020
Радіаційний стан у Зоні відчуження не змінювався, а підвищення показників, що фіксувалися громадськими організаціями, сталося через повірку датчиків.
Державне агентство України з управління зоною відчуження запрошує представників ЗМІ та громадськості долучитися о 10.00 четверга до ZOOM-брифінгу щодо інформування ДСП "Екоцентр" про радіаційну ситуацію в зоні відчуження.
Радіаційний фон на території зони відчуження знаходиться в межах допустимих рівнів, а зафіксовані раніше «стрибки» радіації спричинені метрологічними повірками датчиків.
09 листопада 2020
Надання доступу до екологічної інформації є одним з викликів, які стоять перед Україною.
06 листопада 2020
30-кілометрова Зона відчуження повинна стати звичайною українською землею без обмежень через 50-60 років, однак у 10-кілометровій зоні люди ніколи не житимуть.
Поліцейські ЧАЕС завадили вивезти за периметр зони відчуження 60 кг радіаційних грибів, які назбирали жителі Київщини.
04 листопада 2020
На території окупованих районів Донбасу десятки шахт затоплені, бо "влада" не викачувала з них воду - через це у регіоні можлива гуманітарна катастрофа.
23 жовтня 2020
Прикордонники виявили забруднений радіацією прилад у вантажі, який прямував до Риги.
17 жовтня 2020
Влада Японії планує вилити в море відфільтровану радіоактивну воду з АЕС «Фукусіма».
05 жовтня 2020
Місія Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) не виявила підвищення рівня радіації у районах, розташованих неподалік від порту Бейрута, де 4 серпня стався потужний вибух.
23 вересня 2020
Державна служба України з надзвичайних ситуацій спростовує інформацію щодо викиду радіації на Рівненській АЕС.
01 серпня 2020
ДБР скерувало до суду обвинувальний акт щодо голови одного із держагентств - його обвинувачують у незаконному поводженні з радіоактивними матеріалами.
28 червня 2020
У деяких районах Швеції, Фінляндії, Норвегії зафіксовано підвищений рівень радіації, причиною може бути несправність атомної електростанції на заході Росії.
23 травня 2020
В зоні відчуження ЧАЕС порушники радіаційного режиму назбирали понад 60 рогових утворень диких тварин загальною вагою понад 150 кг.
27 квітня 2020
У Зоні відчуження загрози розповсюдження вогню на інших осередках наразі немає.
20 квітня 2020
У п’ятьох областях України, зокрема й у Київській та Житомирській, 20 квітня дим у повітрі відсутній.
Станом на 20 квітня радіаційний фон у Києві та області, зокрема у зоні відчуження - у межах норми.
18 квітня 2020
У зоні відчуження через пожежі немає загрози для критично важливих об'єктів.
17 квітня 2020
Екіпаж мобільної лабораторії радіаційної розвідки RanidSONNI державного підприємства "Державний науково-технічний центр з ядерної та радіаційної безпеки" проводить гамма-зйомку в Києві. Буде виконано 20-25 замірів у різних районах.
Смог над столицею не становить хімічної та радіологічної загрози, а радіаційний фон у Києві та області – у межах норми й не перевищує природних фонових значень.
Радіаційний фон у Києві та області у межах норми та не перевищує природних фонових значень.
Киянам через задимлення, яке спостерігається зранку в столиці, краще не виходити надвір та варто робити вологе прибирання у своїх помешканнях.
У столичному повітрі немає радіації, водночас у Києві спостерігається задимлення внаслідок підпалів.
15 квітня 2020
Пожежа в Чорнобильській зоні не спричинила підвищення радіаційного фону у столиці.
14 квітня 2020
У Києві поки немає перевищення радіаційного фону через пожежі в Чорнобильській зоні.
Радіаційний фон на території Київщини, Житомирщини та Києва не перевищує норму.
13 квітня 2020
Жодних змін радіаційного фону в зоні відчуження ЧАЕС та за її межами не спостерігається.
12 квітня 2020
У Чорнобильській зоні рятувальники продовжують гасіння пожеж на території трьох лісництв - Корогодського, Котовського і Денисовецького, проте радіаційний фон по Києву та Київській області знаходиться в межах норми.
10 квітня 2020
За результатами моніторингу, що здійснюється через пожежі у зоні відчуження, перевищення контрольних рівнів радіації на об'єктах Чорнобильської АЕС не виявлено.
09 квітня 2020
Радіаційний фон у Києві та у Київській області у межах норми та не перевищує природних фонових значень.
08 квітня 2020
Концентрація цезію Cs-137 у приземному шарі атмосферного повітря в Києві не перевищить безпечних норм.
07 квітня 2020
У Чорнобильській зоні проводиться гасіння пожежі трав’яного настилу та лісової підстилки на понад 10 га.
06 квітня 2020
Державний науково-технічний центр з ядерної та радіаційної безпеки не виявив підвищення вмісту радіонуклідів в повітрі у Києві та передмісті.
21 лютого 2020
Російська окупаційна адміністрація на Донбасі затопила шахту, в якій у часи СРСР проводилося випробування ядерної зброї, і тепер радіоактивні води шахти загрожують всьому регіону.
11 лютого 2020
Американські вчені та дослідники NASA проводять експеримент на Міжнародній космічній станції, щоб з’ясувати, чи здатен чорнобильський грибок захистити від радіації.
02 лютого 2020
Японські фахівці погодилися з планом скидання радіоактивної води, що накопичилася на АЕС "Фукусіма-1", в море або в атмосферу.
10 листопада 2019
Пункти пропуску “Тимкове” та “Слов'яносербка” в рамках реалізації спільного з міністерством енергетики США проєкту міжнародної технічної допомоги обладнали системами радіаційного контролю.
29 жовтня 2019
Радіаційну аварію в лабораторії центральної геофізичної обсерваторії ДСНС України у місті Києві повністю ліквідували.
Підвищення радіаційного фону в столичній обсерваторії ДСНС не пов'язане з експлуатацією дослідницького ядерного реактора НАН України, а також не потребує евакуації населення.
28 жовтня 2019
Державна служба України з надзвичайних ситуацій повідомляє про підвищений рівень радіаційного випромінювання в будівлі фізико-хімічної лабораторії центральної геофізичної обсерваторії ДСНС України.
24 жовтня 2019
Знайдені тиждень тому в місті Южне небезпечні предмети, що випромінюють дозу радіації у 500 разів вищу за допустиму норму, є частиною обладнання для фотофіксації з вертольотів, що працювали в зоні відчуження Чорнобильської АЕС.
23 жовтня 2019
ФРН відновила транспортні поставки в Росію збагачених уранових відходів із заводу в німецькому містечку Гронау: всього планується відправити в РФ 12 тисяч тонн.
18 жовтня 2019
У місті Южне Одеської області Служба безпеки України виявила та усунула потенційну загрозу радіоактивного забруднення довкілля.
12 вересня 2019
У Житомирській області під час дослідження харчових продуктів найбільше перевищення допустимого рівня радіоактивного цезію зафіксували у молоці та свіжих грибах.
10 вересня 2019
Уряд Японії розглядає план скидання в океан води, забрудненої під час охолодження реакторів АЕС "Фукусіма".
05 вересня 2019
На комплексі виробництв "Вектор" прийняли перші 120 упаковок радіоактивних відходів (РАВ), що утворюються при переробці рідких РАВ у процесі зняття Чорнобильської АЕС з експлуатації.
03 вересня 2019
Радіаційний фон біля двох понтонів, викинутих на берег в Архангельській області РФ після вибуху ракети в Білому морі, перевищує норму в багато разів.
30 серпня 2019
Витік радіації на російській військовій базі в Архангельській області стався не під час випробувань, а при спробі підняти ракету з дна затоки.
27 серпня 2019
Україна занепокоєна відсутністю даних від розташованих в Росії деяких станцій Міжнародної системи моніторингу (IMS) після радіоактивного інциденту в РФ 8 серпня 2019 року.
Карельське управління Росспоживнагляду перевірить радіаційний фон на островах у Білому морі через повідомлення «мертвій зоні» після вибуху 8 серпня на полігоні ВМФ РФ в Архангельській області.
26 серпня 2019
Після вибуху на військовому полігоні в Архангельській області 8 серпня було виявлено присутність "короткоживучих техногенних радіонуклідів барію і стронцію".
23 серпня 2019
Уряд Архангельської області, звітуючи про обстеження місцевих лікарів, які лікували постраждалих від вибуху ракети з радіоактивним джерелом живлення, заявив, що лікар, у тканинах якого є цезій-137, отримав його з їжею і не в результаті вибуху 8 серпня.