Вступ України в Євросоюз: в ОП розповіли про зміну моделі переговорів

Вступ України в Євросоюз: в ОП розповіли про зміну моделі переговорів

Укрінформ
Переговори про вступ України до Євросоюзу відбуватимуться на основі нової моделі, яка передбачає кластерний підхід.

Про це в ефірі телемарафону «Єдині новини» заявив заступник керівника Офісу Президента Ігор Жовква, передає Укрінформ.

«Угода про приєднання України до Європейського Союзу містить 35 глав, по кожній з них буде створена делегація. Україна буде працювати по вступу до Європейського Союзу на основі нової моделі, коли не буде відкриватися лише одна глава, і поки вона не буде закрита, друга не відкривається, а буде застосовано кластерний підхід, який до нас майже ніхто не випробовував. Згідно з ним одночасно можуть відкриватися переговори по декількох главах, так звані кластери. І, сподіваємося, що перший кластер вже буде відкритий незабаром», - розповів Жовква.

Він нагадав, що ухвалення 21 червня Радою ЄС переговорної рамки для початку переговорів про вступ України до Європейського Союзу - це останній бюрократичний крок Брюсселя, який уможливлює початок фактичних перемовин про входження Української держави до ЄС.

«Наступний крок - це 25 червня, проведення міжурядової конференції, коли, власне, і розпочнуться переговори», - пояснив заступник керівника ОП.

За його словами, на конференції від України буде присутня офіційна переговорна делегація, і так само буде переговорна делегація від Європейського Союзу. «Це обов’язковий атрибут початку переговорів. Буде повідомлено про переговорну рамку Європейського Союзу, буде зачитана відповідна вступна заява з боку ЄС. Свою заяву оголосить і делегація України. Це і буде початок переговорів про вступ. А далі — самі переговори», - зазначив Жовква.

Читайте також: Єврокомісія підтримує початок переговорів про вступ України до ЄС - Шмигаль

Він також спрогнозував, що переговори по деяких главах можуть бути доволі інтенсивними. «Ми бачимо, як деякі держави-члени ЄС реагують на певні економічні активності України. Але важливо зафіксувати, що від сьогодні шлях України до Європейського Союзу вже незворотній», - акцентував Жовква.

Як повідомляв Укрінформ, Рада ЄС 21 червня офіційно погодила затверджений раніше на рівні послів мандат на переговори з Україною і Молдовою про входження до ЄС, що відкриває шлях до проведення першої міжурядової конференції вже наступного вівторка, 25 червня.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-