Через позицію Угорщини Комітет міністрів РЄ змінив формат декларації щодо Формули Зеленського

Через позицію Угорщини Комітет міністрів РЄ змінив формат декларації щодо Формули Зеленського

Укрінформ
Українська делегація знала про те, що Угорщина буде проти внесення до загальної декларації Комітету міністрів РЄ пункту про підтримку Формули миру Президента Зеленського, тому було ухвалене рішення змінити формат підсумкового документу.

Про це заступниця міністра закордонних справ Ірина Боровець, яка представляла Україну на Комітеті міністрів Ради Європи, розповіла в коментарі Укрінформу.

«Ми знаємо про цю позицію Угорщини, вона її неодноразово повторювала, про те, що вона підтримує будь-які мирні ініціативи. А ми з вами розуміємо, що для нас це неприпустимі домовленості. У нас є одна мирна ініціатива – це Українська формула миру, над якою ми зараз з партнерами працюємо, і в тому числі організовуємо разом Глобальний саміт миру в Швейцарії», - наголосила Боровець.

Саме тому Комітет Міністрів Ради Європи змінив формат декларації, але суть цього документу залишилась та ж сама.

Читайте також: Угорщина заблокувала ухвалення загальної Декларації Комітету міністрів Ради Європи

«Там збережено всі найважливіші пункти, просто форма його ухвалення була інакшою», - сказала вона.

«Декларація головування Ліхтеншейну містить той самий текст, і він доволі потужний. Дуже багато місця приділено Україні. Всім пріоритетам - від Реєстру збитків - як першого кроку - і захоплюючи весь компенсаційний механізм, який ще треба буде встановити. Вона охоплює також питання українських дітей, в тому числі депортованих, та роботу над створенням Спеціального трибуналу», - деталізувала заступниця міністра.

Як повідомляв Укрінформ, заступниця міністра закордонних справ України Ірина Боровець і президент Парламентської Асамблеї Ради Європи Теодорос Русопулос обговорили створення всеохоплюючого компенсаційного механізму для постраждалих від російської агресії.

Фото надані Постійним представництвом України в РЄ

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-