Угорщина заблокувала ухвалення загальної Декларації Комітету міністрів Ради Європи

Угорщина заблокувала ухвалення загальної Декларації Комітету міністрів Ради Європи

Укрінформ
Угорщина заблокувала ухвалення загальної Декларації за підсумками 133-тього засідання Комітету міністрів на рівні міністрів в Страсбурзі.

Про це кореспонденту Укрінформу повідомило дипломатичне джерело-учасник засідання.

«Угорщина висловила незгоду щодо позиції про підтримку мирного плану України, яка мала бути внесена в текст документу. Деякі інші країни, зокрема Азербайджан та Сербія також мали інший погляд на це питання», - сказав інформатор.

Через це міністри закордонних справ 46 країн-членів Ради Європи ухвалили  не загальну декларацію, а декларацію під головуванням Ліхтенштейна, для ухвалення якої не потрібен був консенсус. У ній ідеться, зокрема, про підтримку в майбутньому створення Спеціального трибуналу.

«Подальші рішення на підтримку України включають прогрес на шляху до можливого створення Спеціального трибуналу щодо злочину агресії та стосуються, зокрема, Консультативної групи з питань дітей України, а також Міжнародної коаліції за повернення українських дітей», - ідеться в документі.

Читайте також: У Страсбурзі почалось засідання Комітету міністрів Ради Європи

Там також зазначено, що Українська формула миру є стратегічним пріоритетом організації. «Допоки не буде досягнуто справедливого і тривалого миру відповідно до принципів Статуту Організації Об'єднаних Націй та поваги до суверенітету і територіальної цілісності України, які становлять основу Мирної формули Президента Зеленського, протидія агресії Російської Федерації проти України залишатиметься нашим стратегічним пріоритетом», - мовиться в тексті документу.

 Як повідомлялось, Генсек Ради Європи Марія Пейчинович-Бурич не бачить проблеми у блокуванні Угорщиною декларації Комітету міністрів. На її думку, РЄ завжди знаходить механізми для просування «правильних рішень».

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-