Генсек Ради Європи не бачить проблеми у блокуванні Угорщиною декларації Комітету міністрів

Генсек Ради Європи не бачить проблеми у блокуванні Угорщиною декларації Комітету міністрів

Укрінформ
Генеральна секретарка Ради Європи Марія Пейчинович-Бурич не бачить проблеми в блокуванні Угорщиною ухвалення загальної декларації міністрів закордонних справ. На її думку, РЄ завжди знаходить механізми для просування «правильних рішень».

Так вона прокоментувала рішення Комітету міністрів РЄ на пресконференції після засідання, відповідаючи на питання кореспонденту Укрінформу.

Сьогодні на 133-ій сесії Комітету міністрів у Страсбурзі через незгоду Угорщини міністри ухвалити інший документ - декларацію головування Ліхтенштейну в Комітеті міністрів з нагоди 75-ї річниці Ради Європи. На відміну від загальної, вона не потребувала консенсусу.

«Ми дотримуємось правил та процедур, деякі з них передбачають можливість блокування, але ми завжди знаходимо шлях через переговори, а також знаходимо інші механізми, знаходимо більшість для того, щоб приймати правильні рішення», - сказала вона.

За її словами, Рада Європи залишається демократичною та дієвою інституцією, яка продовжує підтримувати Україну.

Читайте також: Угорщина заблокувала ухвалення загальної Декларації Комітету міністрів Ради Європи

«Я дуже оптимістично налаштована щодо центральної ролі, яку відіграє Україна і все, що з нею пов'язано, в наших рішеннях - з самого початку, з моменту вигнання Росії (з Ради Європи – ред.) одразу після жахливої агресії. З того часу і надалі так і залишатиметься», - додала Пейчинович-Бурич.

Як повідомляв Укрінформ, Глави МЗС Ради Європи підтримують Україну на шляху до створення Спецтрибуналу для РФ. Міністри закордонних справ 46 країн-членів Ради Європи ухвалили декларацію під головуванням Ліхтенштейна, яка підтверджує підтримку України на шляху до справедливості та відновлення.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-