МЗС закликало міжнародну спільноту засудити намір РФ провести вибори на захоплених територіях

МЗС закликало міжнародну спільноту засудити намір РФ провести вибори на захоплених територіях

Укрінформ
Міністерство закордонних справ України закликало міжнародну спільноту рішуче засудити намір Росії провести президентські вибори на тимчасово захоплених українських територіях, а на осіб, причетних до їх організації та проведення, накласти санкції.

Як передає Укрінформ, про це йдеться в заяві Міністерства закордонних справ України.

«8 грудня Центральна виборча комісія Російської Федерації оголосила про проведення 15-17 березня 2024 року чергових виборів президента РФ. Російська влада повідомила про намір організувати голосування і на тимчасово окупованих територіях України: Автономної Республіки Крим та міста Севастополь, частинах Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей України», - зазначається в заяві.

У ній повідомляється, що проведення російських виборів на українських територіях грубо порушує Конституцію та законодавство України, норми та принципи міжнародного права, зокрема Статут ООН. Такий виборчий процес, які і решта подібних пропагандистських заходів у минулому, буде незаконним та нікчемним.

Читайте також: У Росії президентські вибори призначили на 17 березня

«Включення голосів, отриманих на тимчасово окупованих територіях України, поставить під сумнів легітимність всього результату виборів президента РФ», - наголошується в заяві. 

МЗС закликало міжнародну спільноту рішуче засудити намір Росії провести президентські вибори на захоплених українських територіях, а на причетних до їх організації та проведення – накласти санкції. 

Крім того, МЗС закликало іноземні держави не надсилати своїх громадян як спостерігачів на ці псевдовибори. «Для тих, хто братиме участь, передбачена кримінальна відповідальність згідно із українським законодавством», - зазначається в заяві.

Читайте також: Путіну потрібні здобутки у війні перед оголошенням президентської кампанії - Україна в ОБСЄ

«Будь-які вибори в Росії не мають нічого спільного із демократією. Вони слугують лише інструментом утримання російського режиму при владі» - наголошується в заяві МЗС. 

Як повідомляв Укрінформ, 8 грудня президент Росії Володимир Путін підтвердив своє висування на новий президентський термін на виборах 2024 року.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-