Президент Євроради вірить в успіх переговорів про вступ України в ЄС

Президент Євроради вірить в успіх переговорів про вступ України в ЄС

Укрінформ
Наступне засідання Євроради обіцяє бути важким, оскільки обговорюватиметься багаторічний бюджет ЄС, що завжди викликає багато дискусій, але питання про переговори щодо приєднання України до Євросоюзу має бути вирішено позитивно.

Про це під час брифінгу в Києві заявив президент Європейської ради Шарль Мішель, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Засідання Європейської ради у грудні буде важким, тому що на порядку денному дуже складні питання. По-перше, це важливий перегляд багаторічного бюджету, і ці дебати частково пов’язані з Україною, тому що саме в цьому контексті ми будемо обговорювати і, сподіваюся, вирішимо мобілізувати додатковий пакет у €50 мільярдів фінансової допомоги для України на чотири роки», - підкреслив Мішель.

Дискусія обіцяє бути важкою не тільки через питання України, вважає президент Євроради, «тому що зазвичай в Європі завжди важко знаходити компроміс, приймати рішення, коли йдеться про фінансову солідарність, що є нормальним явищем».

Мішель пояснив, що для деяких країн важливо не надто збільшувати свої власні внески: «Кожен уряд перебуває під тиском через складну ситуацію, і для деяких країн важливо побачити, як ми можемо перерозподілити певні європейські кошти відповідно до пріоритетів на наступні роки».

Читайте також: Зеленський: Віримо, що ЄС буде готовий пройти свою частину шляху назустріч Україні

«Крім того, йде процес розширення. Давайте спочатку згадаємо, чого ми досягли. Ми прийняли важливе, принципове рішення про надання Україні статусу кандидата. І якщо ви пам’ятаєте, за кілька тижнів, можливо, навіть за кілька днів до того, як ми ухвалили це рішення в Європейській раді, існували великі сумніви щодо можливості одностайного прийняття рішення з цієї теми. Але ми це зробили», - наголосив Мішель.

«Я абсолютно переконаний, що ми повинні прийняти позитивне рішення. Це покаже, що ми серйозні, що ми надійні, що на нас можна покластися не тільки на словах, а й на ділі», - заявив президент Євроради. «Це буде важливим сигналом громадській думці всередині ЄС. Це означатиме, що ми дбаємо про наше спільне майбутнє, тому що ми інвестуємо у процвітання та безпеку, у нашу спільне майбутнє. І це також надсилає важливий сигнал Кремлю про те, що ми не залякані й не дозволимо їм у майбутньому ставити під загрозу безпеку європейського континенту».

При цьому Мішель визнав, що для ухвалення рішення знадобиться пройти стадію серйозних політичних переговорів, але «українці можуть на мене розраховувати, і не тільки на мене, а й на багатьох європейських лідерів».

Читайте також: Переговори про вступ до ЄС: Кабмін погодив два важливі законопроекти

Як повідомлялося, прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявив цього місяця, що Європейський Союз не повинен починати переговори з Україною про членство.

Він додав, що суперечка між ЄС та Угорщиною щодо мільярдів євро коштів від Брюсселя, заморожених для Будапешта через проблеми з верховенством права, не може бути жодним чином пов'язана з підтримкою Угорщиною переговорів про вступ України до ЄС.

За інформацією Bloomberg, країни Євросоюзу розглядають альтернативний план, щоб надати Україні необхідну допомогу в її боротьбі проти Росії, якщо Угорщина накладе вето на поточну пропозицію щодо фінансування у розмірі €50 мільярдів.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-