У Раді створили міжфракційне об'єднання «Трибунал для російських агресорів»

У Раді створили міжфракційне об'єднання «Трибунал для російських агресорів»

Укрінформ
У Верховній Раді утворено міжфракційне об'єднання "Трибунал для російських агресорів", до якого увійшли 50 народних депутатів.

Про це повідомив народний депутат із фракції "Слуга народу" Олександр Качура, передає Укрінформ з посиланням на пресслужбу парламенту.

За його словами, головна мета роботи МФО – об’єднання та координування спільних зусиль народних депутатів, Офісу Президента, правоохоронних органів та наших міжнародних партнерів у питанні притягнення рф до відповідальності за скоєні в Україні злочини.

«Перш за все, це створення спеціального трибуналу, який буде судити найвище російське політичне керівництво за злочини й агресію проти України. А також розробка компенсаційного механізму відшкодування збитків, завданих збройною агресією рф. Це лише початок нашої спільної роботи, але всі поставлені цілі буде досягнуто», - сказав Качура.

У коментарі, переданому Укрінформу, парламентарій пояснив, що Міжнародний кримінальний суд не надає механізму для покарання вищого військово-політичного керівництва росії, яке розпочало агресію проти України, тому необхідно створити Міжнародний спеціальний трибунал, який матиме повноваження притягнути до відповідальності винних у найкоротші терміни.

Читайте також: В МЗС Польщі закликали Радбез ООН розглянути ініціативи України щодо спецтрибуналу

"Це історична місія. Якщо нам вдасться це зробити, ми зможемо досягти того, що такі випадки агресії більше не будуть повторюватися іншими країнами світу. Початок роботи міжфракційного об'єднання стане допоміжним механізмом і політичним важелем, а також наблизить до створення такого трибуналу", - переконаний він.

За словами Качури, об'єднання займатиметься парламентською дипломатією і має стати платформою для обміну ідеями та напрацювання рішень у цій тематиці й має спільно з ОП стати координаційною платформою від законодавчої гілки влади для дискусій, місцем збору, аналізу та систематизації інформації.

"Найближчим часом ми плануємо направити звернення та заяви до парламентів вільного світу, а також на міжпарламентському рівні звернутися з вимогою наслідувати приклад Латвії, яка звернулася з пропозицією створення Міжнародного спеціального трибуналу", - розповів народний депутат.

Читайте також: Покарати росію: Зеленський в ООН заявив, що треба створити спецтрибунал

Качура підкреслив, що росія та її політичне керівництво заперечують основоположний принцип заборони застосування сили проти політичної незалежності та територіальної цілісності іншої держави і права всіх народів вільно визначати свій політичний статус і вільно здійснювати свій економічний, соціальний і культурний розвиток.

"Створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії проти України є необхідним, оскільки наразі не існує міжнародного суду чи трибуналу, який міг би судити вище політичне та військове керівництво росії за вчинення злочину агресії проти України. Створення спеціального трибуналу усуває цю прогалину. Злочин агресії проти України не повинен залишитися безкарним. Це питання майбутнього всього світу", - додав він.

До міжфракційного депутатського об'єднання увійшли представники різних фракцій - юристи та міжнародники, які знаються на цій проблематиці, а співголовами стали кандидат юридичних наук, народний депутат Олександр Качура та народна депутатка й голова Постійної делегації Верховної Ради в ПАРЄ Марія Мезенцева. Також у складі МФО голова Комітету ВР з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Олександр Мережко, голова партії "Слуга народу" Олена Шуляк та інші депутати.

Читайте також: Україна вітає рішення Комітету міністрів Ради Європи щодо відповідальності рф за злочин агресії

Як повідомлялося, Президент Володимир Зеленський 22 вересня утворив робочу групу на чолі з керівником свого Офісу Андрієм Єрмаком, яка займатиметься опрацюванням питання створення спеціального міжнародного трибуналу щодо притягнення до відповідальності винних в агресії проти України.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-