Лідери ЄС розглянуть сьогодні ситуацію в Україні, енергетичну та продовольчу безпеку

Лідери ЄС розглянуть сьогодні ситуацію в Україні, енергетичну та продовольчу безпеку

Укрінформ
Глави держав та урядів країн ЄС зустрінуться у Брюсселі на спецзасідання Європейської ради, яке буде присвячене ситуації у зв’язку з військовою агресією росії проти України та реагуванню на глобальні наслідки цієї війни для європейської та глобальної енергетичної й продовольчої безпеки.

Як повідомляє Укрінформ, така інформація оприлюднена на сайті Європейської ради.

«Лідери ЄС обговорять ситуацію в Україні та продовження гуманітарної, фінансової, матеріальної та політичної підтримки, допомоги у збереженні ліквідності економіки та потреби для відновлення країни. Президент України Володимир Зеленський візьме участь в обговоренні через відеозв'язок», - йдеться у повідомленні.

Окремою темою зустрічі буде допомога Україні у вивезенні на світовий ринок зерна та продуктів харчування, що заблоковані в українських портах внаслідок російської військової агресії. російська блокада спричинила величезні загрози для продовольчої безпеки у світі, оскільки на світовий ринок не потрапили понад 20 мільйонів тонн українського зерна. Європейські лідери обговорять багатосторонні ініціативи з вирішення цієї проблеми. З огляду на те, що внаслідок продовольчої кризи страждають в першу чергу країни Африки, Європейська рада проведе телеконференцію з обговорення цієї теми з керівництвом Африканського Союзу.

Читайте також: Головним питанням порядку денного СОТ стане розблокування українських портів — Свириденко

У сфері енергетики європейські лідери розглянуть реагування на різке зростання цін на енергію та шляхи позбавлення ЄС енергетичної залежності від російського імпорту, продовжать обговорення цих тем, розпочатих під час неформальної зустрічі Європейської ради у Версалі (10-11 березня 2022 року). Зокрема, Європейська рада розгляне пропозиції Європейської комісії щодо плану розвитку енергетичної сфери ЄС, так званого REPowerEU, який був представлений 18 травня та передбачає прискорення «зеленої трансформації», збільшення долі поновлювальних джерел в енергетичному балансі ЄС.

У сфері оборони учасники Європейської ради продовжать дискусію, що була започаткована у Версалі, щодо впливу російської агресії проти України на весь сектор європейської безпеки й оборони, зокрема, шляхи посилення стійкості та збільшення інвестицій у розвиток оборони. Вони заслухають доповідь Європейської комісії щодо наявних недоліків у системі оборонних інвестицій та пропозиції щодо зміцнення європейської промислової та технологічної бази.

Зокрема, йдеться про зменшення фрагментації європейського оборонного сектору та використання системи спільного оборонного замовлення для найбільш раціонального використання бюджетного фінансування. Європейські лідери розглянуть також необхідність поповнення оборонних запасів в контексті військової допомоги, яка була надана Україні для реалізації її права на самооборону проти неспровокованої російської агресії.

Читайте також: Санкції, рух до ЄС та відбудова України: Зеленський провів розмову з главою Євроради

Як повідомлялося, 21 березня Європейська рада формально ухвалила Стратегічний компас ЄС, який є головним доктринальним документом ЄС у сфері безпеки й оборони.

У відповідь на російську агресію проти України ЄС запровадив п’ять пакетів секторальних та індивідуальних економічних санкцій проти режиму путіна. За повідомленнями європейських ЗМІ, вчора постійним представникам країн ЄС не вдалося погодити шостий пакет, який передбачає ембарго на постачання російської нафти. Вранці в понеділок, перед початком спеціального саміту ЄС, посли країн-членів проводять зустріч для того, щоб ще раз спробувати погодити позиції навколо санкцій проти країни-агресора.  https://www.politico.eu/article/eu-stall-on-oil-ban-shows-capitals-trying-to-avoid-the-pain-of-helping-ukraine/

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-