Єврокомісія

25 вересня 2023


Удари РФ по українських портах на Дунаї не змінять картину зернового експорту - Єврокомісія

Після російських атак на Рені та Ізмаїл Єврокомісія збільшить обсяги використання всіх транспортних модулів для транспортування українського збіжжя на зовнішні ринки, включаючи залізницю, річковий та автомобільний транспорт, для повного використання потенціалу Дунайського транспортного вузла.


Україна отримала доступ до фінансування інфраструктурних проєктів з європейського фонду

Україна й Молдова вже з 26 вересня отримають доступ до фінансування інфраструктурних проєктів в рамках так званого Фонду поєднання Європи та зможуть надавати свої пропозиції щодо отримання такого фінансування самостійно, без консультацій з країнами ЄС.

22 вересня 2023

20 вересня 2023

19 вересня 2023

17 вересня 2023


Єврокомісія закликає Польщу, Угорщину і Словаччину бути конструктивними щодо українського зерна

Європейська комісія закликала Польщу, Угорщину та Словаччину бути конструктивними після того, як вони в односторонньому порядку заявили, що продовжуватимуть заборону імпорту зерна з України попри рішення Єврокомісії скасувати цю заборону на європейському рівні.


Наплив мігрантів до Італії: глава Єврокомісії представила план для розв’язання проблеми

Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн представила план із 10 пунктів, який має на меті вирішити ситуацію з великим напливом мігрантів на італійський острів Лампедузу, що у Середземному морі.

15 вересня 2023


Польща, Угорщина та Словаччина вирішили й далі блокувати імпорт української агропродукції

Польща та Угорщина продовжать заборону на ввезення українського зерна, попри рішення Європейської комісії скасувати обмеження з 15 вересня. До них приєдналася і Словаччина, уряд якої заявив про запровадження односторонніх обмежень на імпорт сільгосппродукції з України до кінця року.

14 вересня 2023


Єврокомісія має вирішити питання експорту зерна з України до півночі 15 вересня

На вчорашній зустрічі членів Координаційної платформи з вирішення питання щодо експорту українського зерна не було прийнято жодного рішення, тож подальшу долю тимчасових обмежень Єврокомісія має вирішити до півночі 15 вересня, коли збігає термін їх дії.

13 вересня 2023


Глава Єврокомісії присвятила частину промови письменниці Амеліній, яку вбила російська ракета

Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн на пленарному засіданні Європарламенту розповіла про українську письменницю Вікторію Амеліну, яка загинула внаслідок ракетного удару РФ.


Президентка Єврокомісії заявляє, що Україна і Молдова мають бути в ЄС

Майбутнє України, країн Західних Балкан, Молдови та у перспективі - Грузії, полягає у членстві в Євросоюзі, тож ЄС має знайти відповідь на геополітичні виклики та знайти шлях підтримати демократичні прагнення цих країн.

12 вересня 2023


Польща попередила Єврокомісію, що продовжить ембарго на українське збіжжя після 15 вересня

Рада міністрів Польщі на засіданні у вівторок ухвалила постанову, в якій попередила Єврокомісію, що продовжить в односторонньому порядку ембарго на українське збіжжя після 15 вересня, якщо Брюссель не прийме відповідного рішення.

11 вересня 2023


На зустріч «зернової» платформи Єврокомісії покличуть Україну та п’ять країн ЄС

Єврокомісія продовжує пошук розв’язання проблеми українського зернового імпорту до п’яти сусідів України з числа членів ЄС та в середу, 13 вересня, проведе чергову зустріч в рамках Координаційної платформи за участі України, Польщі, Словаччини, Болгарії, Румунії й Угорщини.

10 вересня 2023


Глава Єврокомісії закликала до глобального захисту від ризиків, пов'язаних зі штучним інтелектом

Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн заявила про необхідність розроблення на глобальному рівні заходів захисту від ризиків, пов'язаних із розвитком штучного інтелекту (ШІ).

09 вересня 2023


Лідери G20 мають можливості, щоб поновити український зерновий експорт через Чорне море - Єврокомісія

Лідери G20 мають інструменти, щоб знову відкрити морський шлях для доставки зерна для найбільш вразливих країн, оскільки лише поновлення його експорту через Чорне море може стабілізувати світові ціни.

08 вересня 2023

07 вересня 2023


ЄС забезпечить для людей з інвалідністю однакову підтримку в усіх країнах-членах

Єврокомісія оприлюднила пропозицію про запровадження загальноєвропейської «картки інвалідності», - єдиного документа, який забезпечуватиме однаково високий рівень соціального захисту для людей з інвалідністю по всій території ЄС.

06 вересня 2023


Єврокомісія шукає взаємоприйнятні шляхи вирішення «зернової проблеми»

Європейський Союз заснував «коридори солідарності» для експорту українських сільськогосподарських товарів з метою підтримати Україну, тож шукає взаємоприйнятні шляхи розв'язання проблеми українського зернового експорту до сусідніх країн.


Колегія Єврокомісії сьогодні розгляне питання експорту українського зерна

Колегія Європейської Комісії сьогодні має намір розглянути пропозиції єврокомісара з питань сільського господарства Януша Войцеховського щодо розв'язання проблеми експорту українського зерна до «прифронтових» країн, - Польщі Угорщини, Словаччини, Болгарії та Румунії.

04 вересня 2023


Комітет Європарламенту оприлюднив пропозиції до аудиту Українського фонду ЄС

Комітет бюджетного контролю Європарламенту (CONT) оприлюднив думку щодо використання бюджетних коштів Європейського Союзу в контексті утворення так званого Українського фонду ЄС в обсязі €50 мільярдів.

03 вересня 2023

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-