Закон про олігархів направили на підпис Зеленському

Закон про олігархів направили на підпис Зеленському

Укрінформ
Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук підписав Закон «Про запобігання загрозам національній безпеці, пов'язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів)».

Про це свідчить інформація у картці законопроєкту на сайті Верховної Ради, передає Укрінформ.

У ній зазначається, що 5 листопада закон направлено на підпис Президенту.

Як повідомляв Укрінформ, 23 вересня 2021 року Верховна Рада ухвалила Закон «Про запобігання загрозам національній безпеці, пов'язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів)» (№5599).

Депутати розглядали законопроєкт у другому читанні постатейно, застосувавши до нього відповідну процедуру, передбачену статтею 119 Регламенту Верховної Ради. Комітет ВР з питань національної безпеки, оборони та розвідки рекомендував парламенту переголосувати закон для виправлення неузгодженостей згідно зі статтею 131 Регламенту Верховної Ради.

Читайте також: В ОП пояснили, чи є закон про олігархів «безболісним» для Коломойського

Дмитро Разумков, який на час ухвалення закону обіймав посаду Голови Верховної Ради, заявив, що під час голосування за законопроєкт у другому читанні одночасно було враховано правки №396, №398, №406, які суперечать одна одній. Вони стосуються органу, який буде ухвалювати рішення про включення особи до Реєстру олігархів. Зокрема, поправка Разумкова передбачала, що таке рішення буде приймати незалежна комісія при НАЗК, а не РНБО.

Разумков також наполягає, що підписати документ має він.

Новопризначений Голова ВР Руслан Стефанчук заявив, що не вбачає у Регламенті ВР статті, яка визначає, що закон має підписувати виключно чинний на момент розгляду та ухвалення спікер.

3 листопада народні депутати проголосували за усунення неузгодженостей у законі про олігархів і доручили Голові ВР Руслану Стефанчуку невідкладно підписати його.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-