Рада доручила Стефанчуку невідкладно підписати закон про олігархів

Рада доручила Стефанчуку невідкладно підписати закон про олігархів

Укрінформ
Верховна Рада проголосувала за доручення Голові ВР Руслану Стефанчуку невідкладно підписати закон "Про запобігання загрозам національній безпеці, пов'язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів)" (№5599).

Таку пропозицію підтримали 252 народних депутати після голосування за усунення неузгодженостей у законі, передає кореспондент Укрінформу.

"Оскільки законопроєкт 5599 "Про запобігання загрозам національній безпеці, пов'язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів)" був прийнятий нами як закон 23 вересня цього року, коли посаду Голови Верховної Ради обіймав попередній спікер, а право підписів актів, прийнятих Верховною Радою, має діючий Голова ВР, вношу пропозицію доручити Голові ВР невідкладно підписати Закон України", - сказав перший заступник Голови ВР Олександр Корнієнко.

Перед цим депутати проголосували за усунення неузгодженостей у законі про олігархів.

Читайте також: В ОП пояснили, чи є закон про олігархів «безболісним» для Коломойського

Так, у тексті документу виправлено деякі формулювання щодо осіб, визнаних олігархами.

Водночас, у тексті відсутні виправлення щодо того, який орган ухвалює рішення стосовно включення особи в Реєстр олігархів. У тексті, оприлюдненому на сайті, є лише норма про те, що таке рішення ухвалює РНБО.

Як повідомляв Укрінформ, 23 вересня 2021 року Верховна Рада ухвалила закон «Про запобігання загрозам національній безпеці, пов'язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів)» (№5599).

Депутати розглядали законопроєкт у другому читанні постатейно, застосувавши до нього відповідну процедуру, передбачену статтею 119 Регламенту Верховної Ради. Комітет ВР з питань національної безпеки, оборони та розвідки рекомендував парламенту переголосувати закон для виправлення неузгодженостей згідно зі статтею 131 Регламенту Верховної Ради.

Читайте також: РНБО має технічну можливість виявляти олігархів - Данілов

Дмитро Разумков, який на час ухвалення закону обіймав посаду Голови Верховної Ради, наголошує, що під час голосування за законопроєкт у другому читанні одночасно було враховано правки №396, №398, №406, які суперечать одна одній. Вони стосуються органу, який буде ухвалювати рішення про включення особи до Реєстру олігархів. Зокрема, поправка Разумкова передбачала, що таке рішення прийматиме незалежна комісія при НАЗК, а не РНБО.

Разумков також наполягає, що підписати документ має він.

Новопризначений Голова ВР Руслан Стефанчук каже, що не бачить у Регламенті ВР статті, яка визначає, що закон має підписувати виключно чинний на момент розгляду та ухвалення спікер.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-