РНБО має технічну можливість виявляти олігархів - Данілов

РНБО має технічну можливість виявляти олігархів - Данілов

Укрінформ
У разі прийняття «закону про олігархів» РНБО має технічну можливість проводити систему моніторингу громадян, які можуть підпадати під цей статус. Однак до прийняття закону цей реєстр наповнюватися не буде.

Про це секретар РНБО Олексій Данилов заявив в інтерв'ю РБК-Україна, відповідаючи на запитання, чи створений реєстр олігархів і на якому етапі ця робота. 

«Ми до ухвалення закону, звичайно, не можемо наповнювати реєстр. Технологічно ми маємо можливість проводити систему моніторингу в разі прийняття цього законопроєкту щодо всіх громадян, які можуть потрапляти до цієї системи координат. Це не зовсім про прізвища, це про систему, це комплексний підхід.

Від самого початку говорили, що мають іти слідом інші закони, які повинні виконуватися й надалі інсталюватися. Але ряд олігархів тут, іноді, лукавить, коли починає говорити про те, що є ж суд. Так, є суд, але скажіть, ви впливаєте на суд через фінанси? Так, впливаєте. І тоді виходить, що ми з вами знаходимося в нерівних умовах. Тому що ви можете через гроші вирішувати свої судові питання», - підкреслив Данілов.

Читайте також: Оборонний комітет рекомендує Раді змінити три статті закону про олігархів – Верещук

Він спростував інформацію про те, що закон покликаний відібрати у власників їх медіа, а також підкреслив, що «якщо хтось вважає, що в нашій країні можна задушити свободу слова, можна приручити журналістів, щоб вони робили те, що хоче влада, то це просто неможливо».

На думку Данілова, сьогодні потрібно думати про іншу проблему - ера телебачення через 5-7-10 років закінчиться, і в Україні, і в світі буде інша система інформаційного забезпечення. Саме тому держава повинна звернути увагу на такі тенденції, а українці мають масово вивчати англійську мову.

Данілов також вважає, що реалізація згаданого закону допоможе побудувати в країні іншу економіку, яка буде не на благо олігархів, а на благо народу.

«Ми тому й говоримо, що монополії треба розбити, треба дати можливість вільній конкуренції, нам треба дати можливість людям займатися великими серйозними проєктами», - заявив Данілов.

Читайте також: Зеленський заявив, що Венеційська комісія отримає закон про олігархів після його підпису

Як повідомляв Укрінформ, 23 вересня 2021 року Верховна Рада ухвалила закон "Про запобігання загрозам національній безпеці, пов'язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів)", № 5599.

Депутати розглядали законопроєкт у другому читанні постатейно, застосувавши до нього відповідну процедуру, передбачену статтею 119 Регламенту Верховної Ради. В ході голосування одночасно були враховані правки № 396, № 398, № 406, які суперечать одна одній. Комітет ВР з питань національної безпеки, оборони та розвідки рекомендує парламенту переголосувати закон для виправлення неузгодженостей відповідно до статті 131 Регламенту Верховної Ради України.

Руслан Стефанчук заявив, що прийнятий закон не містить суперечностей.

Дмитро Разумков, який на момент прийняття закону обіймав посаду Голови Верховної Ради, наполягає, що підписати документ має він.

Читайте також: Основне із «закону про олігархів»

Новопризначений Голова ВР Руслан Стефанчук акцентує, що не бачить у Регламенті ВР статті, яка визначає, що закон має підписувати виключно діючий на момент розгляду і прийняття спікер.

19 жовтня Верховна Рада відхилила 12 проєктів постанов про скасування рішення парламенту від 23 вересня щодо прийняття закону про деолігархізацію і тим самим розблокувала його підписання Головою ВР і Президентом України.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-