Оборонний комітет рекомендує Раді змінити три статті закону про олігархів – Верещук

Оборонний комітет рекомендує Раді змінити три статті закону про олігархів – Верещук

Укрінформ
Комітет Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки рекомендує парламенту ухвалити зміни до трьох статей закону про деолігархізацію.

Про це голова підкомітету з державної безпеки та оборони Комітету ВР з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Ірина Верещук (фракція "Слуга народу") повідомила журналістам у кулуарах парламенту, відповідаючи на запитання кореспондента Укрінформу.

"Ми внесли зміни до нашого ж рішення, яке ми проголосували ще у вересні, а саме до статті п’ятої, сьомої і дев‘ятої внести деякі виправлення. Там були зауваження юридичного управління. На підставі довідки юридичного управління, яка надійшла до нас на комітет, ми ці виправлення внесли і рекомендуємо, відповідно до 131 статті Регламенту ВР, пану Стефанчуку поставити на голосування в залі. Ці виправлення не стосуються взаємовиключних правок. Вони стосуються лише технічних моментів, на які вказало юридичне управління", – сказала народна депутатка.

За її словами, парламент може розглянути відповідні зміни до статей наступного пленарного тижня, який триватиме упродовж 2-5 листопада.

Читайте також: Рада розблокувала підписання закону про олігархів

Як повідомляв Укрінформ, 23 вересня 2021 року Верховна Рада ухвалила Закон "Про запобігання загрозам національній безпеці, пов'язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів)" (№5599). Депутати розглядали законопроєкт у другому читанні постатейно, застосувавши до нього відповідну процедуру, передбачену статтею 119 Регламенту Верховної Ради. Під час голосування одночасно було враховано правки №396, №398, №406, які суперечать одна одній.

Новопризначений перший заступник Голови Верховної Ради Олександр Корнієнко не виключає, що парламент повернеться до розгляду в залі цього закону для усунення неузгодженостей, застосувавши при цьому 131 статтю Регламенту ВР.

Читайте також: Закон про олігархів: Рада розгляне 12 блокуючих проєктів постанов

Відповідна стаття передбачає, що в разі виявлення у поданому на підпис тексті закону редакційних неточностей або явних неузгодженостей між його положеннями Голова Верховної Ради може внести на розгляд парламенту пропозиції щодо усунення таких неточностей чи неузгодженостей. Питання щодо усунення таких суперечності розглядається Радою без попереднього включення його до порядку денного пленарного засідання у день внесення його Головою ВР за умови попереднього отримання народними депутатами документів, необхідних для розгляду питання та ухвалення рішення.

До такого розгляду питання депутатам надаються письмові пропозиції за підписом спікера парламенту, в яких відображається суть неузгодженостей чи редакційних неточностей в ухваленому законі та формулюються уточнення, які мають бути внесені до тексту закону для усунення цих неточностей чи неузгодженостей.

Пропозиції, внесені Головою ВР, не підтримані більшістю голосів народних депутатів від конституційного складу парламенту, вважаються відхиленими. Після завершення розгляду пропозицій нове голосування щодо ухвалення закону не проводиться. У разі ухвалення Верховною Радою хоча б однієї з пропозицій, внесених Головою ВР, головний комітет за участю юридичного та редакційного підрозділів Апарату ВР протягом трьох днів готує і подає на підпис уточнений текст закону. У разі відхилення парламентом усіх пропозицій спікера він зобов'язаний у той же день підписати раніше поданий йому для підпису текст закону.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-