Разумков каже, що через процедуру ухвалення закон про олігархів можуть заблокувати

Разумков каже, що через процедуру ухвалення закон про олігархів можуть заблокувати

Укрінформ
Процедура, за якою ухвалювалювали про олігархів, дає можливість опозиції заблокувати процес деолігархізації через Конституційний Суд.

Таку думку висловив Голова Верховної Ради Дмитро Разумков в ефірі програми «Свобода слова Савіка Шустера» на телеканалі «Україна», передає кореспондент Укрінформу.

«Автори поправок, які не були підтримані, мали можливість виступити. Це конституційна можливість. І те, що було зроблено, дає сьогодні можливість опозиції звертатися до Конституційного Суду для того, щоб знову заблокувати цей процес. Мені здається, що це було зроблено навмисно вчора для того, щоб створити умови для подальшого блокування процесу деолігархізації. Навіщо – це інше питання», - заявив спікер.

Читайте також: У НАЗК виконуватимуть закон про олігархів попри розбіжності

Він нагадав, що зазначений закон, який був розглянутий 23 вересня у другому читанні постатейно, коли на засіданні головував перший заступник Голови ВР Руслан Стефанчук, містить колізію поправок.

«Що зараз відбувається? Дійсно, це колізія, але рішення Верховною Радою прийнято. Якщо ми говоримо про те, що вчора відбувалося в Раді, це окрема дискусія, тому що така процедура, так звана процедура, застосовувалася вперше в стінах Верховної Ради України. Я не можу її назвати нормальним підходом до роботи Верховної Ради. Це не скорочена процедура, такої процедури немає. Це не 119-та стаття (Регламенту ВР, - ред.), це комбінація двох статей – 119-ї та 45-ї. У 45-й – частини її суперечать одна одній. І це була вільна діяльність колег, які запустили цей процес», - зазначив Разумков.

Читайте також: Комітет ВР рекомендує переголосувати закон про олігархів через колізію правок

Спікер переконаний, що «це було направлено на те, щоб звести народних депутатів із правильного шляху, ввести їх в оману».

«І підтвердженням моїх слів є те, що і ті, хто організовував цей процес, і ті, хто доповідав по ньому, не підтримали таку процедуру – ні пан Стефанчук за неї не проголосував, ні пан Веніславський. Тому що всі розуміють, що рано чи пізно треба відповідати. Я не впевнений, що це буде якось впливати на народних депутатів України, тому що є організація цього процесу – за це відповідає комітет, за це відповідає доповідач, за це відповідає головуючий», - додав Разумков.

Читайте також: Основне із «закону про олігархів»

Голова ВР зауважив, що якби був присутній на засіданні, то підтримав би закон, оскільки була врахована його поправка, яка передає повноваження визначати особу олігархом до НАЗК.

«Коли ми йшли на вибори до людей ще у 2018 році, потім у 2019 році, ми обіцяли одне: коли ми потрапимо до стін Верховної Ради, ми будемо приймати закони без порушення закону. Ми вимагаємо це від людей, і в першу чергу ми повинні демонструвати таку позицію самі. Подобається нам, не подобається, тоді треба змінювати закони, але правила повинні бути для всіх», - наголосив очільник парламенту.

Читайте також: У Раді зареєстрували 12 постанов щодо скасування закону про олігархів

Як повідомляв Укрінформ, 23 вересня під час голосування у другому читанні за закон “Про запобігання загрозам національній безпеці, пов'язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів)” (№5599) одночасно було враховано правки №396, №398, №406, які суперечать одна одній.

Депутати розглядали законопроєкт постатейно, застосувавши до нього відповідну процедуру, згідно зі статтею 119 Регламенту Верховної Ради.

Читайте також: Голова Венеційської комісії попросив у Зеленського текст закону про олігархів

Комітет Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки рекомендує парламенту переголосувати закон “Про запобігання загрозам національній безпеці, пов'язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів)” (№5599) через колізію правок.

Комітет пропонує викласти статтю 5 закону в редакції, яка передбачає, що рішення про визнання особи олігархом ухвалюється Радою національної безпеки і оборони на підставі подання Кабінету Міністрів, члена РНБО, Нацбанку, СБУ або Антимонопольного комітету України.

Водночас врахована поправка №398 передбачає, що вносити особу до Реєстру олігархів буде Національне агентство з питань запобігання корупції за зверненням спеціальної комісії. Серед авторів цієї поправки - Голова ВР Дмитро Разумков.

Читайте також: Арахамія хоче виключити з фракції депутатку, яка голосувала проти законопроєкту про олігархів

Як повідомляв Укрінформ, перший заступник Голови ВР Руслан Стефанчук головував на пленарних засіданнях парламенту з 21 по 24 вересня у зв’язку з тим, що Голова ВР Дмитро Разумков перебував на самоізоляції через COVID-19.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-