Головною задачею сезону є свого роду «вбивство» олігархічної політичної моделі – Подоляк

Головною задачею сезону є свого роду «вбивство» олігархічної політичної моделі – Подоляк

Укрінформ
Законопроєкти про деолігархізацію та про внесення змін до Податкового кодексу мають бути проголосовані парламентом найближчим часом.

Головним завданням сезону є «вбивство» традиційної олігархічної політичної моделі, заявив радник керівника Офісу Президента Михайло Подоляк в інтерв'ю виданню "Главком", повідомляє Укрінформ.

"Голова держави ініціював кілька фундаментальних законопроєктів, які мають суттєво змінити ландшафт стосунків між суспільством та державою. Наприклад, є два ключових законопроєкти, які мають обов’язково бути проголосовані найближчим часом. Це закон щодо олігархів у другому читанні, прийняття якого розблокує шлях до інших допоміжних законів – того ж закону про лобізм. А також закон №5600, який фундаментально змінює податкову систему", - зазначив Подоляк.

За його словами, законопроєкт №5600 більше навантажує рентними платежами галузевих, особливо сировинних, олігархів і водночас дозволяє зібрати ту суму коштів, яку раніше бюджет не отримував. Радник ОП переконаний, що цей проєкт закону дозволить Мінфіну добрати до бюджету від 32 до 35 млрд грн на рік.

Читайте також: При затвердженні бюджету Рада візьме до уваги «податковий» законопроєкт – депутат

Водночас він додав, що до документа подано близько 12 тис. правок, запевнивши, що "багато з них прибирають надмірне навантаження на звичайних громадян, малий бізнес".

"На мій погляд, головною задачею цього сезону є свого роду «вбивство» традиційної олігархічної політичної моделі. Якщо коротко: це коли олігарх, заробляючи на державі, ці гроші частково витрачає на створення партій, просуває їх через свої медійні канали, отримує потім партійні квоти в парламенті та уряді та через квоти в уряді отримує можливість зберегти свої неконкурентні переваги", - сказав Подоляк.

Він зауважив, що саме ухвалення законопроєкту про олігархів разом з допоміжними до нього законами має "розірвати цей ланцюг".

"Зрозуміло, що по ходу цього будуть конфлікти, треба буде вносити якісь правки. Але хоче цього хтось, чи ні – закон буде проголосовано в будь-якому випадку. І його прийняття дозволить нам вже вести діалог з олігархами за інших правил. Ніхто ж не збирається ні у кого нічого несправедливо забирати. Але, друзі, давайте вже розмірковувати про те, як ви будете відходити від свого монопольного положення, зокрема, на медійному ринку", - підкреслив радник очільника ОП.

Разом з тим він відзначив, що якщо Венеційська комісія дасть рекомендації до антиолігархічного законопроєкту, то "певні зауваження можуть бути враховані надалі, в інших додаткових законопроєктах".

Читайте також: У «Слузі народу» хочуть обговорити з Разумковим «антиолігархічні» закони – Арахамія

Як повідомляв Укрінформ, Комітет Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки рекомендує парламенту ухвалити в другому читанні законопроєкт №5599 “Про запобігання загрозам національній безпеці, пов'язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів)”. Члени комітету заявили про намір ухвалити його на пленарному засіданні ВР у четвер, 23 вересня.

1 липня 2021 року Верховна Рада на позачерговому засіданні ухвалила законопроєкт в першому читанні. Документ передбачає внесення змін до низки законів з метою створення Реєстру осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів), визначає порядок і наслідки включення осіб до Реєстру, запроваджує декларування службовцями контактів з особами, включеними до зазначеного Реєстру.

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова у листі закликала Голову ВР Дмитра Разумкова направити законопроєкт №5599 до Венеційської комісії через те, що, на її думку, він може суперечити нормам Конституції. Окрім цього, до спікера звернулися чотири опозиційні депутатські фракції з аналогічною пропозицією.

Разумков 10 вересня направив законопроєкт на експертизу до Європейської комісії "За демократію через право" (Венеційська комісія).

Читайте також: Разумков хоче знати, чому законопроєкт про олігархів комітет розглядав під «грифом таємності»

Водночас Комітет Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики на засіданні 17 вересня рекомендував парламенту ухвалити в другому читанні законопроєкт №5600 "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень". Верховна Рада 1 липня 2021 року ухвалила проєкт закону в першому читанні.

Мета документа - забезпечення збалансованості бюджетних надходжень. Законопроєктом передбачено чимало поправок в частині попередження «скруток» і тіньового обороту сільгосппродукції, нові ставки екологічного податку, звільнення від оподаткування ПДФО громадян і підприємців, що користуються державними програмами підтримки "Доступні кредити 5-7-9%" і "Доступна іпотека 7%" тощо.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-