МЗС висловило протест через рішення окупантів залучити населення ОРДЛО до виборів у Держдуму Росії

МЗС висловило протест через рішення окупантів залучити населення ОРДЛО до виборів у Держдуму Росії

Укрінформ
Міністерство закордонних справ України висловлює рішучий протест у зв’язку із схваленням Центральною виборчою комісією Російської Федерації рішення щодо залучення населення тимчасово окупованих територій у Донецькій та Луганській областях України до запланованих на вересень цього року виборів до Державної думи Федеральних зборів РФ шляхом участі в електронному голосуванні.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба МЗС України.

«Такі дії російської сторони, поряд із незаконною організацією виборів в Держдуму на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та м. Севастополь, є грубим порушенням норм та принципів міжнародного права, Конституції та чинного законодавства України», - ідеться у заяві.

У МЗС наголошують, що організація виборчого процесу на окупованій території України та залучення до нього місцевого населення, якому примусово було нав’язано російське громадянство, ставить під сумнів легітимність результатів виборів.

«Незважаючи на усі спроби України стабілізувати ситуацію у зоні конфлікту, російська сторона нехтує зусиллями, що докладаються у рамках Нормандського формату та Тристоронньої контактної групи для пошуку дієвих шляхів врегулювання російсько-українського збройного конфлікту на основі міжнародного права та поваги до суверенітету України», - сказано в повідомленні.

Читайте також: Україна закликає ОБСЄ надати оцінку легітимності виборів у Держдуму з «голосуванням» ОРДЛО

У зовнішньополітичному відомстві зазначають, що останні дії РФ є особливо цинічними з огляду на деградацію безпекової ситуації у зоні конфлікту, яка спричинена регулярними порушеннями режиму припинення вогню з боку російських окупаційних сил, а також подальшим погіршенням гуманітарного та соціально-економічного становища на тимчасово окупованих територіях України.

МЗС закликало міжнародне співтовариство засудити цей крок Росії, не визнавати результати цих виборів на тимчасово окупованій території України, а також посилити політико-дипломатичний тиск на Російську Федерацію з метою припинення нею міжнародно-протиправних діянь проти суверенітету і територіальної цілісності України.

«Україна вимагає від РФ скасувати усі неправомірні рішення, що стосуються тимчасово окупованих територій, та припинити вживати кроки, спрямовані на подальшу інтеграцію населення тимчасово окупованих територій України до політичного та соціально-правового простору РФ», - сказано в повідомленні.

Як повідомляв Укрінформ, 6 липня заступниця Голови Верховної Ради Олена Кондратюк заявила, що для України принципово важливо, щоб заплановані на вересень вибори до Держдуми Російської Федерації на окупованих територіях не визнавалися міжнародною спільнотою, в тому числі Парламентською Асамблеєю Ради Європи.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-