Світ не повинен визнавати вибори до Держдуми Росії – віцепрезидент ПАРЄ

Світ не повинен визнавати вибори до Держдуми Росії – віцепрезидент ПАРЄ

Ексклюзив
Укрінформ
Міжнародна спільнота не повинна визнавати вибори до Держдуми Росії, які пройдуть у вересні, зокрема, й на окупованих українських територіях у порушення міжнародного права.

Таку думку в коментарі власному кореспонденту Укрінформу висловив віцепрезидент Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) народний депутат України Олександр Мережко.

«Як юрист-міжнародник я переконаний, якщо у процесі виборів була порушена хоча б якась частина норм міжнародного права, то це повинно призвести до повної, тотальної делегітимізації результатів виборів. Тобто, якщо вибори проводяться на окупованій території, що є порушенням міжнародного права, то такий міжнародний злочин має призводити до не визнання усіма країнами результатів таких виборів», - відзначив віцепрезидент ПАРЄ.

Мережко припустив, що російські парламентські вибори у вересні матимуть ще більші ускладнення. За його словами, по-перше, РФ знову проводитиме «вибори» на території окупованого Криму та, по-друге, не виключається, що до виборчого процесу включать окуповані райони Донецької і Луганської областей.

«І до цього голосування долучать тих громадян України, які були вимушені отримати російське громадянство. Це є додатковим аргументом і чинником, щоб не визнавати результати цих виборів», - підкреслив Мережко.

Вибори до Держдуми РФ заплановані на 19 вересня 2021 року.

Читайте також: Паспортизація в ОРДЛО дозволяє Кремлю збільшити електорат перед виборами - Боднар

Після виборів 2016 року Україна за підтримки деяких європейських країн закликала міжнародну спільноту не визнавати результати парламентських виборів в РФ, які були проведені також на території тимчасово окупованого Криму та міста Севастополя. Натомість ЄС загалом визнав вибори, за виключенням повноважень трьох депутатів, «обраних» від Криму. Цих осіб було піддано персональним міжнародним санкціям.

Як повідомлялося, у Страсбурзі 21-24 червня проходить літня сесія ПАРЄ. Делегати працюють у гібридному форматі.

Фото: РБК-Украина

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-