Вступ до НАТО: посол України у Скоп'є радить вивчати досвід Північної Македонії

Вступ до НАТО: посол України у Скоп'є радить вивчати досвід Північної Македонії

Укрінформ
Посол України в Республіці Північна Македонія Наталія Задорожнюк переконана, що з огляду на досвід цієї країни – наймолодшого члена НАТО – та стан її збройних сил, Україні ніщо не заважає з часом вступити до Північноатлантичного Альянсу.

Про це вона сказала в інтерв’ю Укрінформу

"Надзвичайно важливим є забезпечення політичного рішення. Будемо відвертими: не думаю, що Збройні Сили України в професійності, підготовленості та досвіді поступаються Збройним Силам Північної Македонії. У цьому контексті особлива увага має бути зосереджена на роботі з провідними країнами НАТО, пошуку аргументів, необхідності переконати, що ми їм не менш потрібні, ніж вони нам. І я впевнена, що ми маємо достатньо таких аргументів", - наголосила дипломат.

Вона підкреслила, що це щоденна копітка робота всіх гілок влади. "Скоп’є надзвичайно наполегливо працював з столицями провідних натівських держав, зокрема щодо забезпечення необхідної підтримки з боку США та Німеччини", - зауважила Задорожнюк.

Читайте також: Кулеба: Україна буде членом НАТО, це питання часу

На її думку, Україні також варто ретельніше вивчати приклади регіональної співпраці на Західних Балканах.

Північна Македонія 27 березня 2020 року вступила до НАТО, ставши 30-м членом Альянсу. Цьому передував тривалий процес вирішення суперечки між Скоп’є та Афінами щодо назви колишньої югославської республіки. Відповідно до Преспанської угоди 2018 року, Республіка Македонія була перейменована на Республіку Північна Македонія.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-