Кулеба: Україна буде членом НАТО, це питання часу

Кулеба: Україна буде членом НАТО, це питання часу

Укрінформ
Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба переконаний, що Україна буде членом НАТО, це питання часу і ціни, яку ми заплатимо, а поки наша країна зміцнює безпеку шляхом створення регіональних альянсів.

Про це він заявив у виступі на форумі «Україна 30. Міжнародна політика», повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Україна буде членом НАТО. Це питання часу і ціни, яку ми заплатимо. А поки ми не є членами великого Альянсу, маємо оточити себе альянсами з дружніми державами», - сказав Кулеба.

Він зазначив, що Україна розвинула військово-технічну співпрацю зі США, Великою Британією, Туреччиною, іншими країнами, а також приєдналася до Програми розширених можливостей НАТО.

«Україна не має гарантій безпеки від інших держав, а низка важливих країн світу з виключно політичних причин не продає нам озброєння, яке здатне зміцнити нашу оборону. Це сувора реальність», - констатував міністр.

Кулеба також відзначив, що за останні півтора року створено Квадригу України та Туреччини, Асоційоване тріо України, Грузії та Молдови та Люблінський трикутник України, Польщі та Литви.

«Трикутник має і набагато ширший контекст - це важливий елемент активного посилення ролі України у Центральній Європі. Тут, у Центральній Європі, ми свої. І немає тут «єдиного народу» росіян, білорусів та українців. Якщо і є міф про «три братні народи» в нашій частині Європи, то це швидше міф про Леха, Чеха і Руса, який був витертий з історії», - зауважив глава української дипломатії.

Читайте також: Українці Європи закликали Столтенберга прискорити надання Україні ПДЧ у НАТО

Як повідомлялося, 14 червня в Брюсселі відбувся саміт НАТО, який розглянув шляхи подальшого зміцнення трансатлантичного партнерства та розвиток Альянсу до 2030 року.

Глави держав та урядів НАТО підтвердили рішення Бухарестського (2008 року) саміту про те, що Україна стане членом НАТО, а також тверду підтримку права України самостійно вирішувати власне майбутнє без зовнішнього втручання.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-