МЗС Естонії: Спонукаючи Україну до реформ, маємо не забувати й про свої зобов’язання

МЗС Естонії: Спонукаючи Україну до реформ, маємо не забувати й про свої зобов’язання

Укрінформ
Євроатлантична спільнота, спонукаючи Україну до реформ, має також не забувати про свої зобов’язання, спрямовані на те, щоб вона одного дня стала її членом.

Про це сказала міністр закордонних справ Естонії Ева-Марія Лійметс під час Міжнародної конференції з питань реформ в Україні, яка проходить у Вільнюсі, передає кореспондент Укрінформу.

"Україна знає, чого чекають від неї у плані реформ. Так, Рада ЄС ще раз підтвердила, що європейські прагнення України зафіксовані в Угоді про асоціацію. Ми повинні не забувати, спонукаючи Україну до поглиблених реформ, і про свої зобов’язання, зокрема, коли йдеться про тіснішу економічну та політичну інтеграцію з тим, щоб Україна одного дня стала повноправним членом євроатлантичної спільноти", - зазначила вона.

Читайте також: У МЗС Британії назвали передумову для прогресу реформ в Україні

Естонський міністр нагадала, що євроатлантичні прагнення України залишаються в центрі уваги українського суспільства. "Багато вже було зроблено, Угода про асоціацію відкриває нові можливості. Все це дозволяє Україні більш тісно інтегруватися з Європейським Союзом", - додала Лійметс.

Говорячи про реформи в Україні, глава естонського МЗС вказала на те, що цей процес ускладнюється необхідністю відбиття російської агресії та пандемією коронавірусу, однак має тривати.

Читайте також: У НАТО визнають, що не існує «списку реформ», які гарантують вступ до Альянсу

"Реформи – болючий процес. І ми в Естонії знаємо про це. Щоправда, є одна відмінність – наша держава не вела війни. Реформувати державу і водночас боротися за територіальну цілісність та суверенітет – це величезний виклик та великі економічні труднощі. Окрім того, є ще пандемія. Але попри все це не можна відкладати реформи до кращих часів. Українці вимагають кроків, спрямованих на боротьбу з корупцією та підвищення рівня життя", - сказала Лійметс.

На цьому тлі міністр особливо наголосила на необхідності реалізації в Україні судової реформи та на забезпеченні незалежності антикорупційних інституцій.

Читайте також: Наступне засідання Ради президентів України й Литви відбудеться наприкінці року

Як повідомлялося, у середу в Президентському палаці у Вільнюсі (Литва) розпочалася 4-та Міжнародна конференція з питань реформ в Україні, що триватиме два дні.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-