Закон про перезавантаження ВККС направили на підпис Президенту

Закон про перезавантаження ВККС направили на підпис Президенту

Укрінформ
Голова Верховної Ради Дмитро Разумков підписав закон про перезавантаження Вищої кваліфікаційної комісії суддів України та направив його на підпис Президенту Володимиру Зеленському.

Про це повідомляє Укрінформ із посиланням на картку закону "Про внесення змін до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" та деяких законів України щодо відновлення роботи Вищої кваліфікаційної комісії суддів України" (№3711-Д) на сайті парламенту.

Документ, зокрема, передбачає, що перший склад конкурсної комісії з відбору членів ВККС розпочинає роботу за умови призначення щонайменше чотирьох членів Конкурсної комісії, з яких двоє запропоновані міжнародними та іноземними організаціями.

Рішення першого складу конкурсної комісії є ухваленим, якщо за нього проголосували не менше, ніж чотири члени Конкурсної комісії, з яких двоє запропоновані міжнародними та іноземними організаціями.

У разі однакової кількості голосів "за" і "проти," голоси трьох членів Конкурсної комісії, з яких двоє запропоновані міжнародними та іноземними організаціями, є вирішальними.

Читайте також: Формування ВККС, або Як українська судова реформа просунулася на крок уперед

Як повідомлялося, Голова ВР Дмитро Разумков не виключав, що Президент Володимир Зеленський може ветувати відповідний закон через колізію правок. За його словами, дві проголосовані правки до закону суперечать одна одній. Зокрема, одна передбачає збільшення ролі міжнародних експертів, а друга - зменшення. Спікер також зазначав, що в разі, якщо Президент ветує законодавчий акт, Верховна Рада наступного пленарного тижня (з 12 до 16 липня) зможе його розглянути та усунути суперечності.

Парламент ухвалив відповідний законодавчий акт 29 червня. У четвер, 2 липня, ВР розблокувала підписання закону "Про внесення змін до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" та деяких законів України щодо відновлення роботи Вищої кваліфікаційної комісії суддів України" (№3711-Д), відхиливши дві постанови про його скасування.

Фото: ОП

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-