Зеленський анонсував можливі кадрові перестановки

Зеленський анонсував можливі кадрові перестановки

Укрінформ
Верховна Рада до кінця року має розглянути низку важливих питань, зокрема про Конституційний Суд, ухвалити бюджет у другому читанні і, можливо, здійснити кадрові перестановки.

Про це Президент Володимир Зеленський заявив у суботньому відеозверненні, передає кореспондент Укрінформу.

"До кінця року у парламенту багато роботи. Це і рішення проблеми з Конституційним Судом, і прийняття бюджету у другому читанні, і можливі кадрові перестановки", - сказав глава держави.

Він зазначив, що чимало депутатів отримали позитивні тести на коронавірус, але це не має завадити їм розглянути ці питання.

"Багато важливих законів, які ми обіцяли у своїй програмі, а тому жодні віруси не мають завадити нам це зробити", - сказав Зеленський.

Як повідомлялося, 27 жовтня КС скасував статтю 366-1 ККУ про покарання за недостовірне декларування та деякі положення Закону "Про запобігання корупції". Зокрема, КС визнав неконституційними повноваження НАЗК з перевірки декларацій чиновників, моніторингу способу життя суб'єктів декларування, встановлення своєчасності подання декларацій, а також положення про відкритий доступ до декларацій в Єдиному державному реєстрі.

Читайте також: Уряд повинен допомогти бізнесу пережити карантин вихідного дня – Президент

Президент Володимир Зеленський у зв'язку з рішенням КС скликав 29 жовтня засідання РНБО, на якому було прийнято рішення відновити публічний доступ до Єдиного державного реєстру декларацій і забезпечити проведення спеціальних перевірок НАЗК.

Окрім того, Зеленський вніс до Верховної Ради як невідкладний законопроєкт «Про відновлення суспільної довіри до конституційного судочинства» (№4288), яким пропонує припинити повноваження чинного складу КС.

Також у законопроєкті пропонується визнати, що рішення КС від 27 жовтня є нікчемним (таким, що не створює правових наслідків) як таке, що прийняте суддями КСУ в умовах реального конфлікту інтересів.

2 листопада група народних депутатів кількох фракцій на чолі з Головою ВР Дмитром Разумковим зареєструвала законопроєкт №4304 "Про відновлення дії окремих положень Закону України "Про запобігання корупції" та Кримінального кодексу України". Документ передбачає внесення змін до Закону "Про запобігання корупції", якими пропонується відновити права НАЗК.

Читайте також: Зеленський порівняв довіру українців до суду з довірою до Russia Today

Група народних депутатів 4 листопада принесла до Конституційного Суду підписану 226 парламентаріями заяву зі зверненням добровільно подати у відставку до 11 суддів КС, які голосували за рішення щодо антикорупційної реформи.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-