Законопроект про нацбезпеку передбачає реформу за стандартами НАТО - Фріз

Законопроект про нацбезпеку передбачає реформу за стандартами НАТО - Фріз

1953
Укрінформ
Внесений до Верховної Ради законопроект передбачає реформування сектору безпеки і оборони України за стандартами та критеріями НАТО.

Про це заявила журналістам член Комітету ВР з питань національної безпеки і оборони Ірина Фріз в рамках участі у IV Балтійсько-Чорноморському форумі "Через діалог до довіри та миру", повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Це - кардинальна зміна взагалі системи управління сектором безпеки та оборони. Саме тому він є базовим і важливим. Можна говорити про його неповність і недоліки, але він вкрай потрібен, щоб ми навіть нашим партнерам по країнам Альянсу довели, що ми рухаємося за стандартами та критеріями НАТО в реформуванні сектору безпеки та оборони", - заявила Фріз, говорячи про законопроект про нацбезпеку і оборону.

Вона наголосила, що цей базовий закон, врешті-решт, після такого тривалого обговорення потрібно ухвалити.

Фріз також прокоментувала закон "Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях", який набуває чинності 24 лютого.

Вона вказала на те, що керівництво силами та засобами ЗСУ та інших військових формувань під час здійснення заходів з відсічі збройної агресії РФ у Донецькій та Луганській областях здійснює командувач Об’єднаних сил, який призначається Президентом за поданням начальника Генштабу. Водночас Генштаб ще має розробити положення про Об’єднаний оперативний штаб Збройних сил України, де, в тому числі, будуть визначатися повноваження командувача.

"Після цього можна говорити про зміну формату", - зазначила Фріз.

Як повідомлялося, Рада національної безпеки та оборони на засіданні 17 січня схвалила проект закону "Про національну безпеку України".

23 лютого представник Президента у Верховній Раді Ірина Луценко заявила, що глава держави Петро Порошенко подав до Верховної Ради та визначив як невідкладний законопроект про нацбезпеку.

Читайте також: В оборонному комітеті Ради сказали, коли може бути змінений формат АТО

"Президентом подано і визнано як невідкладний законопроект про нацбезпеку і оборону... Основні постулати, які закладені у цей законопроект, - буде чітко визначено, які служби і інституції будуть входити в нацбезпеку і оборону, забезпечувати цей момент - СБУ, Нацгвардія, Збройні сили, війська спецпризначення і так далі", - сказала Луценко.

Водночас на сайт ВР відповідний законопроект поки що відсутній.

Разом з тим в Україні 24 лютого набуває чинності закон про реінтеграцію Донбасу, в якому передбачено зміну формату АТО на операцію Об’єднаних сил, яку очолить військове керівництво.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-