Росіян серед миротворців на Донбасі бути не може - МЗС

Росіян серед миротворців на Донбасі бути не може - МЗС

783
Укрінформ
Україна готова опрацьовувати питання розгортання на території держави миротворчої операції під егідою ООН в руслі офіційного звернення Президента Петра Порошенка ще у березні 2015 року до генсека ООН та голови Ради безпеки ООН.

Про це йдеться у коментарі МЗС України у зв'язку з інформацією ЗМІ про останні заяви керівництва РФ щодо можливості розміщення миротворців ООН на Донбасі.

"Оприлюднена ЗМІ інформація про заяву президента РФ свідчить про чергове намагання Росії як сторони конфлікту представити агресію внутрішньоукраїнським конфліктом та спотворити саму ідею та цілі запровадження миротворчої операції, що не слугуватиме досягненню головної мети - встановлення сталого миру на Донбасі та відновлення територіальної цілісності України", - підкреслюється в документі.

Водночас у МЗС додали, що Україна як послідовний прихильник ініціативи розгортання миротворчої операції ООН на Донбасі готова опрацьовувати це питання. "У цьому зв'язку Постпредству України в Нью-Йорку дано доручення провести відповідні консультації з делегаціями в РБ ООН", - поінформували у зовнішньополітичному відомстві.

Читайте також: Заява Путіна про миротворців свідчить про намір заморозити конфлікт - Фріз

Водночас у МЗС звернули увагу, що Президент України Петро Порошенко ще у березні 2015 року офіційно надіслав до генерального секретаря ООН та голови Ради безпеки ООН звернення щодо розгортання на території України миротворчої операції під егідою ООН. Цей лист був розповсюджений 2 квітня 2015 року як офіційний документ РБ ООН. Відповідна ініціатива глави держави була до цього підтримана РНБОУ та Верховною Радою України.

"Відтоді Росія як держава-агресор постійно саботувала пропозиції України, відмовляючись розглядати наше звернення в РБ ООН і навіть стверджуючи, як це було в червні 2016 року, що Україна не зверталася до РБ", - констатували у зовнішньополітичному відомстві.

У МЗС підкреслили, що Україна завжди відстоювала чітку позицію, що будь-яка міжнародна миротворча присутність має запроваджуватися за згодою та після вичерпних консультацій з українською стороною, передбачати виведення всіх окупаційних військ та найманців, а також їхньої зброї з території України і забезпечувати надійний контроль українсько-російського кордону для запобігання потраплянню російських військових, зброї, техніки і найманців на територію України.

Читайте також: Україна має скористатися заявою Путіна про миротворців - Айвазовська

"У разі прийняття рішення про запровадження операції з підтримання миру не може бути й мови про присутність військового чи іншого персоналу сторони-агресора на території України під виглядом миротворців, оскільки це суперечитиме базовим принципам миротворчої діяльності ООН. Рівною мірою не може йти мови про отримання згоди на проведення ОПМ від незаконних збройних формувань, які діють на території ОРДЛО за підтримки, фінансування і матеріально-технічного забезпечення з боку РФ", - наголошується у документі.

Насамкінець в МЗС висловили переконання, що неухильне дотримання російською стороною сталого та повного режиму припинення вогню, оголошеного наприкінці серпня у зв'язку з початком навчального року, має створити сприятливе підгрунтя для початку діалогу з метою розміщення миротворчої місії ООН на Донбасі.

Як повідомлялося, Путін у вівторок, 5 вересня, схвалив ідею введення миротворців ООН на Донбас для захисту місії ОБСЄ, але заявив, що ці сили мають перебувати лише на лінії розмежування і що це потрібно узгоджувати з ватажками "ЛНР" і "ДНР".

Читайте також: Геращенко відповіла Путіну: Миротворці мають бути на всіх окупованих землях

Раніше, 22 серпня, Президент України Петро Порошенко заявив, що Україна восени на сесії Генеральної асамблеї ООН вийде з ініціативою про введення миротворців ООН на непідконтрольні території Донбасу.

Водночас у МЗС Росії назвали цю ініціативу України про введення миротворців ООН у зону конфлікту на Донбасі спробою перешкодити процесу реалізації "Мінська-2".

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-