Гривневі кошти фізосіб на банківських рахунках торік зросли на 20,5% - НБУ

Гривневі кошти фізосіб на банківських рахунках торік зросли на 20,5% - НБУ

Укрінформ
У Національному банку констатують, що у минулому році тривало зростання гривневих коштів фізичних осіб на рахунках банків: на 7,3% за IV квартал 2023 року та на 20,5% за рік.

Як передає Укрінформ, про це на своїй сторінці у Фейсбуці повідомив голова Національного банку Андрій Пишний.

«Увесь рік тривало зростання гривневих коштів фізичних осіб на рахунках банків: на 7,3% за квартал та на 20,5% за рік. Річний темп приросту роздрібних строкових депозитів став рекордним за понад десятиліття - 37,2%», - йдеться в повідомленні.

За словами Пишного, на початку 2024 року спостерігалась сезонна картина з відпливами коштів з рахунків фізосіб. Але вже у лютому зростання відновилося, тому жодних загроз для стабільності фондування банків немає.

«Відзначу, що рівень доларизації депозитів знижувався шостий квартал поспіль (до 31,5%) за рахунок активнішого приросту гривневих коштів», - зазначив Пишний.

Він зауважив, що ринкові ставки за гривневими кредитами бізнесу знизилися за рік на 2,3 в. п. (до 17,7% річних). Найпомітніше - за кредитами МСП. Подібна динаміка спостерігалась і за кредитами фізособам - вартість за новими угодами знизилась на 2,5 в. п. за рік. Це свідчить про те, що кредитоспроможний попит зростає, а банки бачать можливість його задовольнити. Окрім цього, кредитування зростало в усіх сегментах. Корпоративне кредитування продемонструвало таку динаміку, що майже компенсувала падіння на початку 2023 року, - 0,7% за рік.

Читайте також: Торік прибуток банків в Україні зріс майже вчетверо - НБУ

Обсяги гривневих кредитів МСП зростали найшвидше: +6,8% кв./кв. та +12,4% р/р. Зараз ці кредити становлять уже 57% у чистому гривневому кредитному портфелі бізнесу.

Як повідомлялось, загальний обсяг позик, наданих за програмою «Доступні кредити 5-7-9%», за ІV квартал 2023 року зріс на 2% та на 34% за рік.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-