Від старту ринку землі лише один з двох тисяч власників розпорядився нею - Лещенко

Від старту ринку землі лише один з двох тисяч власників розпорядився нею - Лещенко

Укрінформ
За перший місяць від запуску ринку землі лише один з 2 тис. власників земельних ділянок розпорядилися нею – продали чи подарували.

Як передає Укрінформ, про це заявив міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко, повідомила пресслужба Мінагрополітики.

«Місяць тому, коли запускали ринок землі, вас намагалися налякати масовою скупкою земель іноземцями, вагонами з чорноземом, які прямують на Схід, та агрохолдингами, які відберуть ваші землі. Протягом місяця роботи ринку, як я й обіцяв, не сталося нічого подібного. Ринок працює. Лише 1 із 2 000 власників землі розпорядилися нею: продав чи подарував», — заявив Лещенко.

Він зазначив, що ринок землі сьогодні повноцінно функціонує — він прозорий, дієвий і кожен може реалізувати своє право розпоряджатися землею: продати, передати в спадок, здавати в оренду чи самому господарювати на цій землі. За 30 днів роботи ринку загальна площа проданих ділянок, щодо яких зареєстровано правочини, склала 5324 га, а сума угод склала 210 млн гривень.

«Тобто, за перший місяць ринку землі середня ціна за український гектар складає 40 тисяч гривень. Наразі найбільше землі придбали у Полтавській, Тернопільській та Кіровоградській областях. Але географія продажів — по всій країні!», — інформував міністр

За його словами, дедалі більше нотаріусів освоюють всі інструменти, необхідні для реєстрації угод, і дедалі більше аграріїв пересвідчуються у дієвості ринку.

«Час популізму на темі землі минув, адже дуже скоро громадяни дізнаються, хто начебто боровся за права народу, а насправді паразитував на тіньовому ринку землі. Прозорість ринку й доступність даних для всіх лише підвищать його ефективність. 40 тис. за гектар — це наша стартова лінія. Ми з вами перейшли на новий етап ставлення до землі. Земля — це захищена, вільна власність, вартість якої зростає», — підсумував Лещенко.

Як повідомляв Укрінформ, 1 липня 2021 року було офіційно запущено старт ринку землі. До 2024 року купувати сільськогосподарську землю можуть тільки фізособи - громадяни України з обмеженням у 100 гектарів. Закон про ринок землі забороняє купувати землю іноземцям. Питання продажу землі особам без українського громадянства та іноземцям вирішуватиметься на загальнонаціональному референдумі.

Читайте також: В Україні зареєстрували 2,9 тисячі земельних угод - Мінагро

Станом на 30 липня 2021 року в Україні укладено 2,9 тис. угод про купівлю-продаж 5,324 га сільськогосподарської землі.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-